22.8 C
Скопје
08:17 - 24 јуни, 2024

Ознака : југославија актерка

БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСцена

Актерката Сека Саблиќ го прослави 80-от роденден: „Пет пари не давам за тоа“

М. Р.
Легендарната југословенска и српска актерка Јелисавета Сека Саблиќ вчера го слави својот 80-ти роденден. Иконата на српската кинематографија на својот роденден го поминала работка. Актерката...