Ознака : сопрузи

Филм и ТВ

Дали ќе ја препознаете оваа прекрасна жена? (ФОТО)

Igor
Брук Шилдс (54) се прослави со улогата во филмот „Плава Лагуна“ уште во 1980 година и стана секс-симбол на 80-те. Таа го играше ликот на...