14.8 C
Скопје
06:56 - 25 мај, 2024

Ознака : лери кинг

ЛајфстајлСцена

ПРОПАДНА И СЕДМИОТ БРАК: Се разведе Лери Кинг

Igor
Познатиот ТВ-водител Лери Кинг се разведе од својата седма сопруга, Шон Саутуик Кинг, по речиси 22 години брак. Кинг (85) вчера ги поднел документите за...