25.8 C
Скопје
09:26 - 24 јуни, 2024

Ознака : Камбоџа

СветСлајдерСцена

(Видео) Џо Бајден пак се збуни: ѝ се заблагодари на Колумбија наместо на Камбоџа на самитот на АСЕАН 

Еспресо
Американскиот претседател Џо Бајден, говорејќи пред почетокот на самитот на Асоцијацијата на државите од Југоисточна Азија (АСЕАН), ја помеша Камбоџа, која претседава со организацијата, со...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Драг пријателе Ванг Ји“: Што се договорија Лавров и кинескиот министер за надворешни работи

Еспресо
Кина ја поканува Русија да дејствува заедно со нив по посетата на Пелоси на Тајван. Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров се сретна со...
Uncategorized

ТОП 30 ВО КИНА, ТОП 10 ВО КАМБОЏА: Убавата Анѓела Јакимовска амбасадор на македонската убавина низ светот (ФОТО)

Слободен печат
Откако на изборот во Кина пред околу еден месец успеа да обезбеди влез во топ 30 на престижниот – „Miss Model of the World“, манекенката...