11.8 C
Скопје
23:41 - 29 февруари, 2024

Ознака : Диего Армандо Марадона

СветСлајдерСцена

Трогателна порака од ќерката на Марадона: „Секогаш се плашев од твојата смрт, но не сега“!

Васко Спасоски
Далма, ќерката на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, се огласи на социјалните мрежи за прв пат откако нејзиниот татко беше погребан каде што почиваат неговите...
Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО: И Игор Џамбазов се прости од големиот Марадона: Му ја испеа неговата „La Vida Tombola“

Васко Спасоски
Светот вчера го испрати еден од најдобрите, ако не и најдобар фудбалер на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Веста за неговата смрт експресно се рашири...
СветСлајдерСпортСцена

Кустурица по веста за смртта на Марадона: За таков живот потребни се две срца, а не само едно!

Васко Спасоски
Легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона почина денеска на 25 ноември, како последица на срцев удар, а славниот режисер Емир Кустурица е неутешен поради заминувањето на...