ВИДЕО: И Игор Џамбазов се прости од големиот Марадона: Му ја испеа неговата „La Vida Tombola“

Светот вчера го испрати еден од најдобрите, ако не и најдобар фудбалер на сите времиња, Диего Армандо Марадона.

Веста за неговата смрт експресно се рашири на целата планета, а од него се простија многу познати фудбалери, музичари, актери, фудбалски фанови…

Од Марадона се прости и нашиот познат актер Игор Џамбазов. И која ако не песната на Ману Чао, „La Vida Tombola“

Слушнете ја неговата изведба:

Слични објави

Погледнете го новиот миленик на актерот Милош Биковиќ! (ФОТО)

Слободен Печат

Запечени њоки со грашок готови за половина час: Кремасто уживање во вкусови! (РЕЦЕПТ)

Igor

Идеи за мајките: 8 работи кои можете да ги правите додека го доите своето бебе

Еспресо

Љубовта им цвета: Познати парови кои опстанаа заедно (ФОТО)

Еспресо

ПРИНЦЕЗАТА ШАРЛОТ тргнува во училиште, нејзиниот распоред на часови ќе ве изненади

Igor

Поранешната девојка на Ед Ширан ќе се омажи за негов „двојник“

Еспресо

Остави Коментар

два × 1 =

Слични објави

ДОЛГО ЧУВАНА ТАЈНА: Ова е вистинската причина за разводот на Дарко Лазиќ

Igor

Бијонсе со една објава докажа зошто е кралица на социјалните мрежи (ФОТО)

Igor

ШТО СЕ МОЖАТ ДА НАПРАВАТ ПАРИТЕ: Еве како изгледаше снаата на Лепа Брена на почетокот на кариерата (ФОТО)

Igor

ФОТО: Дали знаете кои се најинтелигентни луѓе во шоу-бизнисот?

Еспресо

Линдзи Вон по една година ја раскина свршувачката

Еспресо

Канје Вест не престанува да го шокира светот: Ким сакаше да ме однесе во лудница, нејзината мајка ја продала секс-снимката! (ВИДЕО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian