20.8 C
Скопје
02:07 - 18 јуни, 2024

Ознака : џорџ мајкл

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Хитот на Џорџ Мајкл „Last Christmas“ нема никаква врска со Божиќ!

Еспресо
На 25 декември (католички Божиќ), почина легендарниот пејач Џорџ Мајкл (1963-2016). Тој имаше многу посакувана кариера, а еден од неговите најголеми хитови беше „Last Christmas“,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Му ја посветил на својот трагично починат љубовник: Песната на Џорџ Мајкл и денеска ќе ви измами солзи (ВИДЕО)

Еспресо
Веднаш по објавувањето на нумерата „Jesus to a child“, таа го зазема првото место од сингловите во Обединетото Кралство, станувајќи на тој начин шестата песна...