36.8 C
Скопје
17:13 - 18 јуни, 2024

Ознака : џеки чен

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Од интернат до самиот врв на Холивуд: Џеки Чен наполни 66 години!

Еспресо
Речиси и да не  постои генерација која не се сеќава на легендарните филмови во кои актерот, режисер и продуцент од Хонг Конг, Џеки Чен, ги...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

По објавите дека има коронавирус Џеки Чен се огласи – Ви благодарам, добро сум!

Еспресо
Славниот актер тврди дека е здрав… Деновиве се појави информација која привлече внимание кај светската јавност, а тоа е дека славниот актер Џеки Чен наводно...