7.8 C
Скопје
21:03 - 20 февруари, 2024

Ознака : дејан матиќ

ЗдравјеСлајдер

Дејан Матиќ: „Речиси ништо не остана од дебелиот!“

jasmina.kantardzieva
Многумина не го препознаа: Српската ѕвезда „симна“ 15 килограми.Многумина поради неговиот нов изглед го „мешаат“ со неговиот брат близнак, Саша Матиќ, а има и такви...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Српскиот пејач се криел во подрум за време на терористчкиот напад во Виена: Беше општ хаос!

Васко Спасоски
Познатиот српски пејач Дејан Матиќ кој веќе неколку години живее во Виена, за време на терористичкиот напад кој се случи во пред неколку дена се...
ЛајфстајлСцена

Родени се здрави: САША и ДЕЈАН МАТИЌ по грешка ОСЛЕПЕЛЕ

Igor
Српските пејачи Дејан и Саша Мартиќ (41) родени се во Дрвар како здрави момчиња, меѓутоа, поради туѓа грешка останале слепи, пренесува Дневни аваз. Родени се...