Модерни и грациозни – Најубавите капути на Јелена Карлеуша (ФОТО)

Без добриот, квалитетен и грациозен капут не можеме да ги замислиме есента и зимата, а главното прашање е како да го изберете оној вистинскиот?

Бојата, кројот и материјалите се основни параметри по кои треба се водиме при пронаоѓањето на совршен модел.

Колекциите за оваа есен и зима оваа сезона донесоа безброј различни модели на капути меѓу кои, покрај вечната класика како црниот капут и милитари моделот, се истакнаа и капутите во впечатливи бои. Нежните пастелни нијанси, по правило, се резервирани за сите љубители на романтичниот стил, а капутите во силни бои најчесто ги избираат похрабрите дами.

Но, немојте да заборавете дека инспирацијата за нов капут можете да ја пронајдете и на Инстаграм, поточно во капутите кои ги носат познатите дами. Карлеуша важи за една од најдобро облечените регионални јавни личности, а ние ви претставуваме неколку фотографии кои можат да ви послужат како инспирација.

View this post on Instagram

Mama❤️ @divnakarleusa

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

View this post on Instagram

Kinda normal 😎

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Слични објави

Лејди Гага позира како киборг, ама гола: Фановите се прашуваат дали е ова најдобрата насловна страница на деценијата? (ФОТО)

Васко Спасоски

Кај Ријана нема граници кога станува збор за сексапилот (ФОТО)

Еспресо

Со уметност против корона: Ентони Хопкинс компонираше валцер, а сега покажа и како слика (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Кортни Кардашијан доби ужасни критики за фотографијата од својот син! (ФОТО)

Еспресо

СЕ ПОРОДИ СЕКА АЛЕКСИЌ: Пејачката му го даде името на синот по крстителот на Исус Христос! (ФОТО)

Еспресо

Не се грижи за стилската умереност: Eкстравагантната Летиција ги урива модните кралски правила (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

пет + 15 =

Слични објави

Сè ќе ви оди од рака: Ако сте родени во овој знак, добро искористете го периодот од 25 јануари до 5 февруари!

Еспресо

Тајната на Викторија Бекам: Листа на најдобри и најздрави производи за блескава кожа

Еспресо

Трамп со потсмев за оскаровецот „Паразит”: Имаме доволно проблеми со Јужна Кореја, a тие им даваат награда за најдобар филм (ВИДЕО)

Еспресо

Девет работи кои ќе ви се случат доколку се впуштите во врска со најдобриот пријател!

Еспресо

Нов тренд од Кајли-панталони САМО за најхрабрите!

Igor

Ана Ивановиќ го покажа виткото тело после породувањето: Тенисерката ужива во Мајорка со семејството! (ФОТО)

Еспресо