Ѕвездите откриваат: Овој хороскопски знак најмногу изневерува!

Неверството е најчестата причина поради која се растураат љубовните врски и брачните заедници. За тоа е виновен карактерот на личноста која изневерува и која не може да се бори против својата природа.

Понекогаш склоноста кон неверството и ноќните авантури се припишуваат на астрологијата и ѕвездите, а астролозите велат дека токму овој хороскопски знак е најсклон кон ова однесување.

Станува збор за Стрелецот. Брачните партнери на Стрелецот сметаат дека најголемата маана на нивните сопружници е склоноста кон неверството. Доблестите кои пак најмногу се ценат кај Стрелците се нивната толеранција и подготвеноста за опростување, а нивните партнери истакнуваат дека често во домот знаат да внесат ведрина и динамика. Статистичките податоци велат дека бракот меѓу Стрелец и Близнаци е комбинација која најчесто завршува на суд, бидејќи и двата знака се склони на ова негативно однесување.

На второ место се Близнаците. Истражувањата покажуваат дека Близнаците се најзастапени во групите на оние кои и во зрелите години го задржуваат својот млад изглед и стил на облекување или носат смели бои и модни детали кои се во тренд. За тоа дека на Близнаците никогаш не им е доста од љубовта, сведочат и податоците кои велат дека во домовите за постари лица најмногу се венчаваат припадниците на овој астролошки знак. Неколку погрешени бракови за нив не се причина за уште еднаш да не го изговорат судбоносното „да“.

Слични објави

Таа е веќе голема девојка! Погледнете како изгледа повозрасната ќерка на Маја и Дарко Панчеви (ФОТО)

Igor

Лепа Брена како филмска дива: Изненади со фотографија на Инстаграм

Еспресо

ЕЛАСТИЧНА КАКО ГУМА: Нивес Целзиус се истегнува во шума, а Петко се жали (ФОТО)

Igor

Не помисливме дека тие ќе станат тренд, но и тоа се случи: Сандали кои наскоро ќе ги освојат улиците на Скопје

Igor

Трагичен крај: Пронајдено безживотното тело на Наја Ривера

Еспресо

Саша Поповиќ се пензионира! Колкава ќе биде неговата пензија?! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

6 + дванаесет =

Слични објави

Хороскоп за 23 февруари недела – Близнаците ќе мора да научат да читаат меѓу редови, Водолиите ќе мора да слушаат туѓи совети

Еспресо

ЗАБОРАВЕТЕ НА ДЕКОЛТЕТО: Нов тренд за истакнување на градите (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 18 август, вторник – Среќата е во воздухот, вдишете длабоко!

Слободен печат

Хороскоп за 20 јануари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник!

Еспресо

Инфлуенсерка критикувана поради фотографија во мокра маица, додека во Австралија демнее огнената стихија! (ФОТО)

Слободен Печат

ОСУМ ГОДИНИ БЕЗ ЕЈМИ: И по смртта, таа продолжува и понатаму да фасцинира

Igor