Жените: Ова се нашите пет омилени секс пози!

Постојат неколку пози во сексот по кои жените полудуваат. Имено, истражувањето на британската страница „Superdrug Online Doctor“ во кое учествуваа повеќе од 500 жени од Европа и САД имаа за цел да покажат кои пет пози се најпопуларни и најпосакувани меѓу жените.

Најдобра е Мисионерската поза за дури 66,7 проценти од жените, Лажица позата за 61,5 проценти, Каубојката е најдобра за 61,5 од нив, Каубојка наопаку за 48,4 проценти и позата Високо издигнати нозе за 47,5 проценти од жените.

На последно место од листата е доги стајл, па оваа поза сакаат да ја практикуваат само 18 проценти од испитаниците.

Интересно е дека дури третина од жените доживуваат оргазам во било која од наведените пози, па така експертите ги советуваат жените да преземат иницијатива и така да го зголемат квалитет на уживање во сексот.

Слични објави

Се обрати принцот Хари преку видео: „Нашиот живот драстично се промени“

Еспресо

По гаќички и градник: Погледнете како оди Карлеуша на настап (ВИДЕО)

Igor

Вистинско мало царство за наследниците: Сека Алексиќ ја покажа детската соба која изгледа магично! (ВИДЕО)

Еспресо

Три хороскопски знаци кои ќе имаат тежок период до крајот на ноември

Igor

Зошто косата постојано ви е сува?

Igor

Од целиот свет сокриле дури пет трагедии: Познатиот пар на нивната годишнина сподели потресни детали и расплака многумина (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

единаесет + 9 =

Слични објави

По 47-те експлицитни фотки кои ги виде светот, атрактивната водителка уште повеќе им го мати паметот на мажите! (ФОТО)

Еспресо

Ваков одговор никој не очекуваше: Наташа Беквалац откри што прави кога другите не ја гледаат!

Васко Спасоски

Принцот Хари преку таен инстаграм-профил ја следел Меган

Еспресо

„Спајс Грлс“ РАЗОЧАРАА со првиот настап: Фановите УЖАСНАТИ, не можеле да ги ПРЕПОЗНААТ ПЕСНИТЕ!

Igor

Откриено со кого вечерале Меган и Хари по „самитот на милијардерите“, а можно е да бидат дел и од доделувањето на Оскарите!

Еспресо

Зошто Ентони Хопкинс, Том Џонс и Лоренс Фишбурн не разговараат со нивните деца?

Еспресо