22.8 C
Скопје
08:26 - 24 јуни, 2024

Ознака : доживуваат

Лајфстајл

Жените: Ова се нашите пет омилени секс пози!

Igor
Постојат неколку пози во сексот по кои жените полудуваат. Имено, истражувањето на британската страница „Superdrug Online Doctor“ во кое учествуваа повеќе од 500 жени од...
Лајфстајл

Зошто жените се помалку доживуваат оргазми?

Igor
Најчестата причина поради која жените не доживуваат оргазам е што не се ментално присутни за време на чинот. Нивниот ум во тој миг е на...