ВНИМАВАЈТЕ: Оваа секс-поза е најопасна за машката „гордост“

На сите ни е познат фактот дека може да се случи незгода при секс и да дојде до фрактура на машкиот полов орган.

Ова всушност и не е ретка појава, но многу често се случува при точно една одредена секс-поза, која ја обожаваат и мажите и жените.

Се работи за позата „каубојка“, односно кога жената е горе и ја презема контролата врз сексот, додека мажот најчесто лежи и не секогаш може да се поместува ако почувствува болка.

Од таа гледна точка, најбезбедни за мажите се познатата „доги“ како и вообичаената мисионерска. Но, на многумина овие пози им се здодевни, па сакаат да остават на партнерката да ја води играта. Сепак, позите во кои мажот е тој кој „управува“ се многу помалку опасни за нив.

Слични објави

Обама со семејството на гости кај ЏОРЏ И АМАЛ во нивната луксузна вила на Комо (ФОТО)

Igor

7 трикови со кои ЗАГАРАНТИРАНО ќе го привлечете машкото внимание!

Igor

Бугарин ја освои наградата „Мистер геј на Европа“ (ФОТО)

Igor

Се „фатиле“ за врат: Ана Николиќ го посетила Раста во затвор, па морало да реагираат стражарите!

Васко Спасоски

Деми Роуз објави БРУТАЛНО ПРОВОКАТИВНА фотка во танга (ФОТО)

Igor

Добро е да знаете: Како да се преживее разделбата?

Васко Спасоски

Остави Коментар

шест − 4 =

Слични објави

Семеен ручек кај Цеца дома: Богата трпеза за децата, снаата и родителите на снаата! (ВИДЕО)

Еспресо

РИЈАНА ПРЕСЕЧЕ: Пејачката ја прекина тригодишната врска со милијардерот Џамил

Еспресо

Се појавија фотографии и писма од детството на Анџелина Џоли: Уште сум жива и уште барам причина да живеам

Еспресо

Се сеќавате на Франц од Нокаут? Еве како со ДВЕ УБАВИЦИ ужива на Хаваи! (ФОТО)

Igor

Ретко имаме прилика да ја видиме Нина Бадриќ вака: Познатата пејачка со деколте скоро до папок (ФОТО)

Васко Спасоски

Нема срам: Дуа Липа повторно не облече градник! (ФОТО)

Васко Спасоски