Одлична и практична фризура која ќе ја сакаме во оваа сезона (ФОТО)

Пунџата е фризура која многу жени во одделни моменти ги спасила. Кога немаме фреме за фенирање, пеглање, одење по фризери и сл, таа е одлична опција.

Иако се популарни високите пунџи, и со задоволство ги носиме, во последно време се повеќе внимание привлекуваат и ниските.

Станува збор за фризура која е популаризирана во Шпанија, но и други медитерански земји, а нејзините правила се секаде исти: едноставност и практичност.

За успешно да стилизирате ниска пунџа, потребно е да имате нешто подолга коса за да можете уредно да ја соберете. Секогаш можете да ја украсите и со интересен детал, како ластиче, шнола, некој накит и сл.

Погледнете ги идеите…

View this post on Instagram

Bodrum ve parmak arası🥂 #hellocanımyaz

A post shared by Nur Bilen Yavuzer (@nurbilenyavuzer) on

Слични објави

Кој е ЏОКЕРОТ, поради кого плаче цел свет: Претешкиот живот на Хоакин Феникс

Igor

Вежбање по породување: Колку време е потребно за повторно да вежбате?

Igor

Грчката новинарка е атракција на Светското првенство во Кина, но погледнете ја како изгледа во бикини (ФОТО)

Igor

Д-р Ирена Витановска: Дебелината е голем проблем, но и диетите се само со краток ефект

Еспресо

Џенифер Анистон за својот 51. роденден ги почести обожавателите со жешки фотографии! (ФОТО)

Еспресо

Модни додатоци кои вашите летни комбинации ќе ги направат уште подобри (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

18 − единаесет =

Слични објави

Пиво и вотка за сјај на косата

Igor

Оваа заносна бринета има реални женски мерки: Треба сите да бидеме рамноправно застапени (ФОТО)

Igor

Го оставила вереникот поради порно филмовите кои ги гледал – Ми се слоши кога го видов тоа!

Еспресо

Првиот ангажман на Меган Маркл во САД: Мотивациски говор за дамите

Еспресо

НЕВОЗМОЖНО: „Стар сум, никој повеќе не ме сака“ (ФОТО)

Igor

Бел градник под бела маичка? Размислете уште еднаш!

Igor