Ситница, но многу важна – Што сака секоја жена после сексот?

Дали е можно да се почувствува целосно задоволство во сексот без една ситница? Навистина станува збор за едноставна активност што го заокружува сексуалниот чин и им дава дополнителна жар на сите оние емоции кои до пред неколку секунди таа ги чувствувала. Имајте на ум, дека ако го прескокнете ова, поголемиот дел од жените брзо би го претвориле задоволството во разочарување.

Можете да погодите за што станува збор? Што е тоа што го прави сексот целосен и за жените е едноставно совршено? За да го добијат одговорот на ова прашање, група истражувачи испитале 2.400 волонтери, а заклучокот што го добиле е дека интимноста во сексот е подеднакво важна како и техниката, големината на пенисот, посветеноста и сè она што игра улога во самиот однос.

Имено, сè што жените сакаат по сексуалниот однос е прегратка, бидејќи токму ова мало внимание е клучот што го отвора нивното срце, како во сексот, така и надвор од него. Дури 71% од испитаниците истакнале дека се задоволни со својот партнер во креветот само доколку се гушкаат од 5 до 10 минути по односот.

Жените признале дека самиот сексуален чин им предизвикува да се чувствуваат ранливо и малку незаштитено, па прегратката и нежните бакнежи им се како еден вид знак дека мажот крај нив навистина се грижи и сака тие да се чувствуваат убаво.

Ете момци, сега знаете што е тоа што претвора едно сексуално искуство од просечно во неверојатно. Ако сакате вашата партнерка да е целосно задоволна, тогаш знаете што треба да правите!

Слични објави

ПРИРОДНА МАСКА од која вашата коса ќе расте КАКО ЛУДА

Igor

Ова е старата Дара Бубамара! Пејачката покажа скроз голи гради (ФОТО) (+18)

Igor

„Изгледаш неубаво“, Си се уништила“: Дуа Липа на критика на фановите (ФОТО)

Igor

Нема среќа во љубовта! Коки се разведе и од втората сопруга! (НЕ ОБЈАВУВАЈ)

Igor

Погледнете како и стојат бикините на Шакира кои сама ги дизајнирала (ВИДЕО)

Igor

Зошто некој не ѝ каже да не си го прави ова: Твитер „гори“ поради гостувањето на Ана Николиќ! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

четиринаесет + седум =

Слични објави

Претерала со фотошоп, ниту родена мајка не би ја препознала (ФОТО)

Igor

Македонката Мими Јовановска растури на сцената на Гранд – Жирито на нозе, публиката во солзи (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

КАРЛЕУША Ѝ СЕ ЗАКАНИЛА: Душко користел услуги од елитниот макро, проститутката исплашена!

Igor

Јелена Карлеуша ги објави најпровокативните фотки на Инстаграм досега! (ФОТО)

Васко Спасоски

Сопругата на Новак Ѓоковиќ со прекратко мини-здолниште! (ФОТО)

Васко Спасоски

Интровертни лица: Овие 3 хороскопски знаци обожаваат да бидат сами

Igor