Проверете дали имате совршен сексуален живот со партнерот

Сексот е многу важен дел од секоја врска, но овој многу интимен чин го достигнува својот врв само тогаш кога двајцата партнери максимално уживаат во моментот, без воздржување. Во продолжение следуваат знаците дека имате совршен љубовен живот.

1. Во текот на сексот не се грижите за изгледот

Водењето љубов е страстен момент во текот на кој, за максимално да уживаме, целосно се препуштаме на чувствата. Во тие моменти не ни е важно како изгледаме, каква е нашата фризура и дали ни се гледа целулитот. Ако се препознавате во оваа ситуација, вие имате совршен сексуален живот.

2. Можете да му кажете на партнерот што точно сакате во сексот

Сексот е многу индивидуален, а секој од нас има различни желби и потреби. Токму заради тоа, комуникацијата помеѓу партнерите гарантира совршен секс. Ако не се двоумите да го насочите на „вистинскиот пат“ или во текот на сексот да му советувате како да ги изведе вашите омилени движења, знајте дека имате одличен сексуален живот.

3. После сексот се чувствувате опуштено и среќно

Докажано е дека сексуалниот однос влијае врз работата на мозокот и лачењето на хормонот за среќа и задоволство. Но, тоа се однесува само на страсниот секс во кој нема вкочанетост. Ако после сексот не можете да ја тргнете насмевката од лицето, чувствувате како телото ви трепери и не можете да се спротивставите на заморот, имате совршен сексуален живот.

Слични објави

Брајан Адамс во Скопје: Да не се брзате некаде? Јас планирам вечерва многу да пеам! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Четири хороскопски знаци кои секогаш претеруваат со трошење пари

Igor

Дневен хороскоп за 24.10.2019: Овните ќе се впуштат во авантура, а Јарците ќе уживаат со својот партнер

Igor

Познатиот рапер Слаткар со шокантна изјава: Погледнете што НЕМА да прави кога ќе се роди неговиот наследник! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

По кратко боледување почина актерот Бен Крос на 72-годишна возраст

Еспресо

Ретко имаме прилика да ги видиме: Селин Дион ги покажа деветгодишните близнаци (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

14 − 10 =

Слични објави

КОМИЧАРКАТА БРУТАЛНА: Еден ден по породување изгледате како мене, не како Меган

Igor

Бившиот сопруг на Џенифер Лопез остана без јахтата: Пламенот ја проголтал за неколку минути (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Видео хороскоп за 23.05.2019, четврток

Igor

Ниту заштитна маска не го го спречи Бен Афлек да „ужива“ во пороците (ФОТО)

Еспресо

Незапирливата Меган Маркл: Сака да биде дел од суперхероите на „Марвел“

Еспресо

Четири точки на телото каде парфемот најдолго трае

Igor