Поховани шницли од рерна: Месо меко како путер! (РЕЦЕПТ)

Потребно ви е:

1 пилешки гради, 3 јајца, 200 грама брашно, 200 грама презла, масло, сол, бибер, 3 лажици кисела павлака.

Подготовка:

Месото истолчете го, посолете го и забиберете го, препелкајте го во брашно, па во јајца, па презла и повторно во јајца. Плехот обложете го со хартија за печење, малку намастете па наредете ги шницлите.

Секоја шницла попрскајте ја со масло и посипете ја со сусам. Печете на 220 степени убаво да заруменат околу 30-40 минути. Како прилог предложуваме пире од компир.

Слични објави

Дневен хороскоп за 9 април 2019, вторник

Igor

Ќе доживеат СУДБИНСКА ЉУБОВ: Крајот на мај им носи среќа на ОВИЕ хороскопски знаци

Igor

Манекенката му скокна во раце, а тој едвај и ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Неа ја исмејувал, а Џенифер ја голтал со поглед! Анџелина Џоли бесна по скандалозното однесување на Бред Пит! (ФОТО)

Васко Спасоски

На принцот Хари не му е лесно: Мајката на Меган е главна во нивното семејство!

Васко Спасоски

Лејди Ди морала да стои и да се фотографира, а Меган од сето тоа ќе биде поштедена

Igor

Остави Коментар

16 − четиринаесет =

Слични објави

Погледнете колку пари треба да платите ако сакате на свадба да ви пее Мадона, Кристина Агилера, Ед Ширан и други (ВИДЕО)

Igor

Преживеала страшна сообраќајна несреќа: Руска манекенка не сака да се погледне во огледало (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

Igor

Ова ретко се гледа: Цеца Ражнатовиќ го покажа задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Фризерите советуваат: Овој тест од 10 секунди открива дали смеете да ја фарбате косата

Igor

НОВ СИНГЛ на талентираната Александра Јанева (ВИДЕО)

Igor

Хороскоп за 04 ноември, понеделник – Близнаците може да претрпат финансиски штети, на Стрелците ќе им се појават непредвидени трошоци

Igor