Пет причини поради кои жената се одлучува на неверство!

Кога една жена ќе го изневери својот партнер, тоа не е одлука која ја донела во моментот. Многу често постојат проблеми во врската кои ја натерале на овој потег. Погледнете некои од најчестите причини зошто жените се одлучуваат за неверство.

1. Не се чувствува ценето

На жената ѝ е потребно да се чувствува сакана. Ако нејзиниот партнер не прави да се чувствува така, голема е веројатноста да го побара тоа кај некој друг. Психологот Џудит Шербен вели дека на жената ѝ е важно да се чувствува значајно.

„Она што мажот треба да го знае за жената е дека таа сака, па дури има и потреба да се чувствува посебно. Да биде посебна онаква каква што е во очите на мажот кој што го сака.“

2. Недостаток од физички контакт

Допирот е важен во секоја врска. Ако нема физички контакт во врската, жената ќе се чувствува како да не е посакувана. Жените сакаат кога се „бркани“ од мажите. Ним им е многу важно да бидат посакувани.

3. Партнерот не ја слуша

Жените сакаат да бидат слушнати кога зборуваат. Без оваа поврзаност, голема е веројатноста за неверство. Експертот за врски, Април Масини, изјавила:

„Направете вашата партнерка да се чувствува важно. Жените најмногу се жалат за тоа дека нивниот партнер не ги слуша. Тоа е бесплатно, не ви троши многу време и не губите ништо ако ја слушате додека зборува. И ако активно ја слушате и реагирате на кажаното, не само што ќе ја подобрите интимноста помеѓу вас, туку ќе го подобрите и сексуалниот живот.“

4. Партнерот ја прави несреќна

Ако сакате вашата партнерка да ви остане верна, немојте да бидете груби кон неа. Ако редовно ѝ кажувате неучтиви работи и секој разговор е полн со критики, таа ќе побара некој друг кој ќе ја третира како што треба. Ако не ѝ помагате да ја зголеми својата самодоверба и ако не правите да се чувствува среќно, некој друг ќе го направи тоа наместо вас.

5. Лош секс

Жените уживаат во сексот исто колку и мажите, па немојте да бидете себични кога станува збор за задоволување на партнерката. Масини изјавила дека е важно работите во креветот да бидат интересни.

„Променете ја рутината во креветот. Зачинете ја со патување или вечера на подот, или пак со некоја забава. Иако звучи детинесто, на овој начин ќе се запознаете подобро и ќе си покажете колку се цените. Правете го ова не само за партнерката, туку и за вас.“

Слични објави

Пејачката Тајчи емотивно за средба со обожавателка: Ѝ се потпишав на моја касета од 1991 година! (ФОТО)

Еспресо

Оскаровецот Хоакин Феникс на дело – Спаси крава и теле од кланица (ВИДЕО)

Еспресо

После смртта на саканиот Курт Кобејн пејачката Кортни Лав потполно се промени: Дури и во шестата деценија трпи последици! (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп 19.09.2019 четврток

Igor

Фановите во шок: Што и се случило со лицето? Изгледа така пластично!

Igor

Ана Николиќ била „главна“ на свадбата на Вељко и Богдана! Фустан со шлиц до…. (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

пет + дваесет =

Слични објави

Откриена содржината на емотивното писмо на принцезата Дајана: Ја претчувствувала судбината на помладиот син?

Еспресо

Хороскоп за 04 ноември, понеделник – Близнаците може да претрпат финансиски штети, на Стрелците ќе им се појават непредвидени трошоци

Igor

Мадона го даде своето мислење за обвинувањата против Мајкл Џексон: Им ги затвори устите на критичарите!

Igor

Тажни зборови на Џокер за брат му кој се предозирал: Го чувствувам, како да е постојано тука и ме води… (ФОТО)

Васко Спасоски

Бурна љубовна приказна: Била БИЧУВАНА, присилувана на АБОРТУС, а сега изгледа како вистинската ХУРЕМ СУЛТАН (ФОТО)

Igor

ФУДБАЛСКИОТ АС искеширал ОГРОМНА СУМА за свадбата на својата миленичка, а ЕВЕ КОЛКУ пари собрале младите како подарок

Igor