Овие три хороскопски знаци изневеруваат најчесто и најмногу

Оние кои веруваат во астрологијата треба да водат сметка и за хороскопскиот знак на својот партнер, бидејќи според статистиката, припадниците на овие 3 најчесто изневеруваат.

Овен

Огнениот знак е познат по својот „краток фитиљ“ и изразен темперамент, но не само по тоа. Овните се познати и како многу страсни љубовници на кои сексуалната енергија им е многу важна. Бракот ретко ги смирува, напротив, многу припадници на овој знак лошо го поднесуваат. Либидото им е воглавно поголем непријател одошто пријател, бидејќи многу често не се во состојба да го контролираат. Тие заради „пеперутките во стомакот“ лесно ќе се впуштат во афера, па дури и ќе го променат партнерот, особено ако новата љубов им пружа поголема возбуда во кревет.

Вага

Заради својата неодлучност и претераната желба да остави добар впечаток, Вагата многу лесно ќе се впушти во флерт кој често може да прерасне во нешто друго. Припадниците на овој хороскопски знак се многу страсни, но истовремено и многу фантазираат за филмска љубов во која во се ќе им се угодува. Заради тоа лесно паѓаат на комплименти, што може да биде многу опасно.

Стрелец

Уште еден огнен знак кој не може да си го замисли животот без секс. Ќе направи прељуба, но не заради своите емоции, туку исклучиво водејќи се од своето либидо. Стрелците не гледаат на изневерувањето како на неморален чин, туку повеќе како на спорт кој едноставно мора да го практикуваат одвреме-навреме. Припадниците на овој знак обично водат грижа за својот физички изглед, а познати се и по својот шарм на кој ретко кој може да му одолее.

Слични објави

Меган и Хари последен пат во јавноста како кралско семејство, Кејт и Вилијам ги игнорираа (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

,,Очајната домаќинка” поради поткуп е осудена на казна затвор

Igor

Овие хороскопски знаци најмногу изневеруваат!

Igor

Фризура која одговара на секој облик на лице и е еден од најголемите ТРЕНДОВИ оваа есен (ФОТО)

Igor

Деми Мур демонстрираше како се носи најефектното парче облека сезонава

Igor

Тајчи ги собра пријателите и го отпеа познатиот хит од Евросонг (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

Осумнаесет + два =

Слични објави

СЕ НЕРВИРААТ ЗА СИТНИЦИ: Овие 5 хороскопски знаци може да полудат за секунда

Igor

Дневен хороскоп за 27 септември: Биковите внимателно да го планираат следниот чекор

Igor

Бијонсе храбро ги прошета „фелните“: Новите фотки откриваат дека дивата повеќе не се изгладнува! (ФОТО)

Igor

Синот на Бекам заплака поради кавга со девојката (ФОТО)

Igor

За само 24 часа Антониа Гиговска собра 10.000 лајкови на оваа фотографија!

Igor

Пуштен новиот сингл на Антониа Гиговска

Igor