Ова се најљубоморните хороскопски знаци

Љубомората во секоја врска е нормална појава, но само кога е во граници на нормалата. Интензитетот на љубомората се разликува од човек до човек, но зависи и од хороскопскиот знак. Следните знаци важат за најљубоморни партнери.

Риби

Рибите во врската се постојано љубоморни. Тие имаат најголем страв од напуштање, па често си замислуваат некои работи кои всушност не се случуваат. Ако нешто им стане сомнително, подготвени се и да го шпионираат партнерот, за да видат за што станува збор.

Шкорпија

Луѓето родени во знакот на Шкорпија, најтешко ги контролираат своите љубоморни испади. Многу се посветени и не сакаат кога нивната поубава половина е опкружена со друштво од спротивниот пол, кога тие не се присутни.

Лав

Најголемите егоисти, никогаш не би сакале да бидат далеку од центарот на вниманието. Тие многу лесно може да ѝ станат љубоморни и на вашата најдобра пријателка, ако ѝ посветувате премногу внимание.

Овен

Овните важат за опсесивно љубоморни луѓе. Ако целиот ден не му го раскажете до последна ситница и открие дека нешто сте испуштиле, па дури и случајно, Овенот сериозно ќе ви се налути и ќе предизвика голема расправија.

Слични објави

Од интернат до самиот врв на Холивуд: Џеки Чен наполни 66 години!

Еспресо

Ова е девојката на Столе Стоилов која ќе му роди дете! (ФОТО)

Васко Спасоски

ВЕ МАЧАТ СТРИИ: Како да ги направите помалку видливи?

Igor

Дејвид Бекам остана без коса? (ФОТО)

Васко Спасоски

ПРЕУБАВАТА КОСОВСКА АКТЕРКА со жежок фустан МАМЕШЕ ПОГЛЕДИ на фестивалот во Пула (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Најзгодната водителка на временска прогноза во светот (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

оне × два =

Слични објави

Едно време сакаше да биде пејачка: Вака изгледа едната ќерка на Жељко Самарџиќ (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

Порно актерот проговори за врската со Меган Марк и за тоа зошто го ОТКАЧИЛА веднаш по првиот бакнеж (ФОТО)

Igor

За овие ПЕТ ЗБОРОВИ заработи 100.000 евра: Марина Туцаковиќ напиша само еден стих од песната која СИТЕ ЈА ЗНАЕТЕ

Еспресо

Ема Стоун е принудена да ја откаже венчавката поради коронавирусот

Еспресо

Богдана Ражнатовиќ е прекрасна трудница, но оваа ситница ја вознемирува!

Еспресо

Необичната идеја на Џастин Бибер: „За 20 милиони лајкови, ќе објавам нов албум пред Божиќ“

Igor