Нов скандал го стресе Холивуд: Анџелина Џоли го губи старателството над децата

Актерката Анџелина Џоли се уште се бори да го задржи примарното старателство над своите деца со Бред Пит, иако тој бара подеднакво да бидат вклучени во животот на наследниците.

Странските медиуми наведуваат дека актерката најверојатно ќе ја загуби оваа битка. Поминаа три години откако актерката поднесе барање за развод од Бред Пит, а тие се уште не го заклучиле договорот за старателство над петте малолетни деца.

Децата живеат со мајката по разводот, а иако Бред се повеќе време поминува со нив, Анџелина и понатака настојува да ја има улогата на примарен родител.

профимедиа

– Многу малку е веројатно дека Анџелина ќе го задржи примарното старателство. Судот нема докази дека Бред е неподобен родител, не постојат докази за злоставување на децата или дрога и алкохол од страна на Бред, па најверојатно судијата ќе додели заедничко старателство, па така Анџелина ќе го загуби целосното старателство над децата. Анџелина е многу неразумна. Бред е добар татко, се грижи за своите деца, изјави калифорнискиот адвокат за семејно право Дејвид Писара.

Профимедиа

Слични објави

Важеше за вистинска убавица, СЕГА НИКОЈ НЕ БИ ЈА ПРЕПОЗНАЛ (ФОТО)

Igor

Идентични близнаци направиле експеримент со исхраната и добиле неверојатни резултати: Едниот бил веган, а другиот јадел месо!

Еспресо

Атрактивната српска пејачка сакаше да направи стој на раце, па „тресна“ на подот! (ВИДЕО)

Златното бикини ПУКА под облините на младата манекенка: Сите гледале во минијатурната ТАНГА (ФОТО)

Igor

Зарем сте виделе нешто поубаво од ова? Емили Ратајковски се разголи, а друштво ѝ прави егзотичната пријателка Џамеа (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

Тој е нејзиниот втор обид! Пејачката Милица не ја трга насмевката од лице кога е во друштво на овој актер! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

4 × два =

Слични објави

Блејк Лајвли дефинитивно е кралица на „тролањето“! Повторно му се одмазди на Рајан

Igor

Жешко лето: Марјана Станојковска се „брчка“ во луксузен базен (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Саша Матиќ 16 години е во брак со сопругата, но поради оваа причина веднаш би ја НАПУШТИЛ

Igor

Сопругата на Амиџиќ направила новогодишна бајка во нивниот луксузен стан – погледнете ги сите детали (ФОТО)

Васко Спасоски

Ана Николиќ покажа како намалила повеќе од 50 килограми (ВИДЕО)

Еспресо

Љубовниот живот на Оскар Вајлд, од прочуени сексуални скандали до венерични болести и млади партнери

Еспресо