Никогаш не треба да бидат заедно – Најлошите љубовни парови во хороскопот

Можеби не верувате во хороскоп и во идејата дека тој може да одредува некои работи во вашиот живот, но сепак ѕвездите играат своја улога. Па така, тие освен за добрите љубовни комбинации, имаат да кажат нешто и за најлошите. Според нив, ова се дефинитивно се најлошите љубовни парови во хороскопот.

1. Овен и Јарец

Овните сакаат да ги кршат правилата, додека пак Јарците сакаат да ги создаваат. Овенот постојано ќе се чувствува како да е критикуван. Спонтаноста е дел од личноста на Овенот кој не може, но и не треба да ја запостави, додека Јарецот не може да замине ниту на една обична вечера, а претходно да не резервира место во ресторанот. Двата знака се амбициозни, но Јарецот е работохоличар и е оженет за работата.

2. Близнаци и Скорпија

Овој пар е идеален во играта на заведување, но штом ќе се обидат да дефинираат некои работи, тогаш се создаваат проблеми. Скорпијата бара посветеност и верност, уште од првиот бакнеж, а на Близнаците не им е до опуштено флертување и експериментирање. Заради тоа Скорпиите во ваквата врска може да станат доста параноични и љубоморни.

3. Рак и Стрелец

Веселите и живописни Стрелци влегуваат во вашиот живот и ве протресуваат од глава до пети. Понекогаш токму тоа и ви е потребно, но од друга страна не може секој долгорочно да се носи со нив. Раковите многу сакаат време поминато еден на еден, додека Стрелецот преферира друштво, патувања и забава. Недостатокот на конекција ќе биде болен.

4. Лав и Риби

Без разлика колку се сонувачи, Рибите знаат да паднат во многу нестабилни и по малку депресивни состојби. Лавот ова лично ќе го погоди и во таквите моменти може да полуди. Рибите може да одат толку далеку што ќе ги игнорираат пораките и повиците сѐ додека самите не станат на нозе. Од друга страна пак, ниту еден од овие два знака не знае добро да располага со парите, заради што вечно ќе водат борба со долговите.

 

Слични објави

Овековечени отпечатоците од дланките и нозете на Кијану Ривс (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

ЈА УНИШТИ СВОЈАТА УБАВИНА: И пластичните хирурзи во шок поради Меган Фокс (ФОТО)

Igor

Стриптизерката поднела тужба против Џенифер Лопез, бара неверојатни 40. 000.000 долари!

Васко Спасоски

Поранешната манекенка Цеце Орешкова објави фотка во бикини, а позата која ја направи ќе ви го крене притисокот! (ФОТО)

Igor

Водителката Милена Антовска со нова фризура: Погледнете како изгледа сега миленичката на пензионерите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 22 април: Овните се подготвени за нови авантури, Скорпиите расположени за расправии

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет − четиринаесет =

Слични објави

Злобната заводничка од теленовелата „Руби“ има неверојатен живот: Го победила ракот на дојка, а на 39 години станала баба! (ФОТО)

Еспресо

Рис Витерспун: Ѕирнете во нејзиниот луксузен дом (ФОТО)

Igor

ДОБРИ ВЕСТИ: Пицата е одличен избор за појадок

Igor

ЕСЕНТА ЌЕ ИМ „УДРИ“ ВО ГЛАВА: Овие хороскопски знаци треба да бидат внимателни на крајот на месецот

Igor

За неа годините се само бројки: Неверојатната убавина на Моника Белучи

Igor

Кристина Арнаудова се пофали како ужива на италијанските плажи (ФОТО)

Igor