НАШАТА ПЕЈАЧКА СЕ ОМАЖИ ТАЈНО: Еве што направи Маја Вукичевиќ во име на љубовта!

Маја Вукичевиќ беше контроверзна појава на македонската естрада, поради нејзините храбри настапи и спотови.

Според извори на 1ТВ, таа тајно се омажила во Австралија, за иселеник од Македонија, кој е сопственик на неколку големи бизниси во Сиднеј и Мелбурн.

Пред да замине во Австралија, таа го избришала профилот на Фејсбук, а веќе одамна не е активна ниту на Инстаграм, а малкуте објави се приватно заштитени и не може да ги гледаат оние кои она не ги одобрува.

Наводно, таа сака минатото да го остави зад себе и да почне одново во прекуокеанската земја.

Од првиот брак го има 23-годишниот син Горазд.

Слични објави

Ќерката на Цеца го прослави роденденот на Миконос (ФОТО)

Igor

Ново домашно видео од Северина: Ја милува и бакнува нејзиниот поранешен сопруг

Еспресо

Фросина од „Фросина“ ни го зготви највкусниот гулаш, еве го и рецептот

Igor

Џорџ и Амал Клуни повторно чекаат близнаци?

Igor

ХАРИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: Ја изгубив мојата мајка и сега гледам дека Меган станува жртва на моќни сили

Igor

Погледнете како изгледаше првата проба на Тамара на евровизиската сцена (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

деветнаесет − осум =

Слични објави

Директно од кујната на баба: Меки полнети мекици

Igor

Одличен избор: Синди Крафорд и ќерка ѝ Каја во преубави модни комбинации (ФОТО)

Igor

Неочекуван пресврт: Старателството над децата ќе му припадне на најстариот син?

Igor

Тамара Тодевска пееше во најпознатиот геј-клуб во Лондон и го развиори македонското знаме (ВИЕДЕО)

Слободен печат

Идеална посна вечера: Потпечена палента со компири

Igor

Никол Шерцингер ги воодушеви фановите со беспрекорни фотографии во бикини

Еспресо