20.8 C
Скопје
02:56 - 16 јули, 2024

ЛЕТНА ЉУБОВ ШТО ЌЕ ТРАЕ: Овие хороскопски знаци наскоро ќе запознаат некој нов

Четири хороскопски знаци имаат најголеми шанси во текот на летните месеци да запознаат некоја нова личност која целосно ќе им го смени љубовниот живот.

Доколку тоа не се случи, не очајувајте, бидејќи ѕвездите предвидуваат дека и остатокот од годината е поволен за запознавање и доживување на судбинската љубов.

ОВЕН

Овните постојано бараат забава. Не сакаат да им биде здодевно, па затоа се впуштаат во авантури. Слично е и на љубовно поле. Но, овојпат е време да се смирите, за да не се изгорите.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците се љубопитни по природа и поради тоа често ја „испуштаат“ од раце саканата личност, проверувајќи дали можеби има нешто подобро. Шансите за флерт се големи, но размислете сепак да направите исклучок и да ја задржите личноста која веќе подолг период го држи вашиот интерес.

ЛАВ

Лавовите сакаат драма и по малку романтика. Се чувствуваат одлично кога се во центарот на случувањата, флертуваат и живеат со полна пареа. Затоа, претставниците на овој знак треба внимателно да гледаат, меѓу сите овие личности има една која вреди да ја задржите покрај себе.

СТРЕЛЕЦ

По подолгиот „сушен“ период, Стрелците се подготвени за нова љубов и тоа не сакаат веќе да губат време со шегување, туку да бидат во врска. За среќа, таквата личност сè повеќе се приближува до нив.

БОНУС ВИДЕО:

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....