15.8 C
Скопје
02:02 - 28 септември, 2023

Кејт му подари на принцот Вилијам НЕСЕЈКОДНЕВЕН поклон за неговиот роденден

Кејт Мидлтон навистина вложила труд да спреми роденденски поклон за својот сопруг годинава. Принцот Вилијам за својот 37. Роденден добил рачно изработен споменар, пренесува телеграф.рс.

Овој дизајн на војвотката од Кембриџ е преполн со фамилијарни фотографии кои настанале во претходната година. Вметнати се и цртежите и сликите кои ги нацртале нивните деца. Додека ги листа страниците, принцот Вилијам сигурно ќе се потсети на преубавите моменти кои ги доживеале и ќе може секогаш да им се врати, бидејќи Кејт направила сите тие сега да се на едно место.

– Кејт и децата го составиле најубавиот потсетник на сопругот и таткото за самиот себе. Нема сомнеж дека ова ќе му биде еден од најмилите поклони во животот. Тука се наоѓа секој момент кој е снимен за една година, секоја активност која ја направиле и секоја насмевка која е овековечена – кажува извор близок до кралската фамилија и додава дека ваков поклон е нешто што останува за цел живот како потсетник на најблиските и најмилите.

Наводно, споменарот се вика “Скриен дом во кој беа тројца“.

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....