Ја нервираат гласините дека се дрогирала: “Никогаш во животот не сум земала хероин”

Британскиот супермодел и една од најуспешните манекенки на сите времиња наводно драматично го променила својот животен стил пред 18 месеци, па оттогаш е трезна, а гласините за нејзината тешка зависност страшно многу ја нервираат.

Кејт Мос (45) е на вистински пат на закрепнување, но постојано слуша зли коментари, се пожали таа во интервјуто за “The Sun“

“Никогаш во животот не сум земала хероин. Се продаваа маици со натпис “Кејт е наркоманка” и ми се случуваа ужасни работи. Ми доаѓаше да си кажам на себеси: “Можеби би било подобро да сум навистина на хероин”, изјавила таа.

Кејт Мос се прослави во 90-тите години, а во 2005 година компанијата “H&M” го раскина договорот со неа поради обвниненијата за поседување на наркотици.

Во тоа време била во врска со британскиот рокер Пит Доерти (40). Иако тврди дека никогаш немала проблеми со тешките дроги, Мос своевремено била на рехабилитација поради алкохол.

Прекрасно лице со проблематична приказна

“Мислев дека алкохолот ќе ме извлече, се наоѓав во лош период. Цел мој начин на живот ме правеше несреќна, а пијалакот не ми помагаше во тоа. Побарав помош кога сфатив дека повеќе немам контрола над својот живот”, истакнала таа во интервјуто.

Нејзините пријатели тврдат дека Кејт е моментално нова жена и многу подобра верзија од себеси, како и дека одлучила да се фокусира на своето здравје многу повеќе, особено по прераната смрт на неколку нејзини најблиски пријатели.

“Таа е фокусирана, професионална и зрачи со здравје. Сите се вчудоневидени колку добро ѝ оди без алкохол со оглед на тоа каква беше претходно”, раскажал за “The Sun“ извор близок до манекенкат.

Слични објави

Малку поинаков и повкусен појадок кој се подготвува за само 15 минути (РЕЦЕПТ)

Igor

Ѕвездата на „Беверли Хилс“: Ракот се врати, не стојам цврсто на нозе!

Васко Спасоски

Видео хороскоп за 23.05.2019, четврток

Igor

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледаше Сенидах пред да стане позната во регионот (ФОТО)

Igor

Кејт Бекинсејл предизвика вистинска драма со бакнежот со нејзината колешка! (ВИДЕО)

Слободен Печат

СЕ МАЖИ ЌЕРКАТА НА ЛЕНИ КРАВИЦ: На свадбата бил и Џејсон Момоа со храбар моден избор (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

Осумнаесет − единаесет =

Слични објави

Најскапи градови за живот во светот во 2020 година

Еспресо

Лицата родени во овој хороскопски знак ќе направат се за вас

Igor

Еден месец по инфарктот, Балашевиќ пак се шегува на своја сметка: Сега сум СТЕНТ-АП комичар (ФОТО)

Слободен печат

Северина со емотивна порака: Не можам доволно да се заблагодарам на Господ што ми ја испрати!

Васко Спасоски

Што прави светот во изолација? 19 интересни фотки и видеа кои многу ќе ве насмеат! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Ќерката на Стивен Спилберг уапсена поради семејно насилство!

Еспресо