„Изгледаш прекрасно“ Тешка дијагноза и драстична промена на Селма Блер – Еве за што станува збор (ФОТО)

Актерката драстично го промени изгледот по тешка дијагноза.

Во промената на имиџот и помогна седумгодишниот син бидејќи актерката многу нешта повеќе не може да ги направи сама поради страшната болест.

Откако минатата година отворено проговори за дијагнозата мултипла склероза, поради која ги паузираше кариерата и снимањата, Селма Блер (46) редовно ги известува следбениците на Инстаграм за својата здравствена состојба.

Меѓу последните објави е фотографијата на која синот Артур Сент (7) и помага да се ишиша кратко.

https://www.instagram.com/p/BytK0sTnRAG/?utm_source=ig_embed

„Изгледаш прекрасно. Колку за него е важно што ти ја средува фризурата. Дефинитивно ова е спомен за него“, гласи еден од мноштвото коментари.

Инаку, актерката не ни помислила дека е болна туку дека е исцрпена и уморна. Сепак, била на бројни прегледи и ја дознала вистинската состојба. Зад неа се бројни терапии, а за прв пат во јавноста се појави на доделувањето на Оскарите. Црвениот тепих го прошета со бастун.

Слични објави

Цеца го одврза ќесето: Еве колку се потроши за свадбата на синот

Igor

Вака го правеле и пред 50 години! Рецепт за кремаст и сочен сутлиаш!

Igor

Ава Карабатиќ открила: И како претседателка ќе објавувам разголени фотки, а за проститутките немам лошо мислење

Igor

Последниот филм на Чаплин „Модерни времиња“ бил силна критика на власта! (ВИДЕО)

Еспресо

Лени Кравиц меѓу граѓаните: Се прошета и се сликаше со сите (ВИДЕО)

Igor

Ема Стоун е принудена да ја откаже венчавката поради коронавирусот

Еспресо

Остави Коментар

пет × 1 =

Слични објави

Тамара е најдобриот женски евровизиски вокал за 2019

Igor

Принцот Чарлс се опорави од коронавирусот, веќе не е во изолација

Еспресо

Работник во Бакингемската палата заразен со коронавирус: Кралицата се пресели со принцот Филип во Виндзор!

Еспресо

Што е тоа што ужасно го нервира секој хороскопски знак?

Igor

Погледнете како да го поправите патентот за секунда само со помош на вилушка и уште 28 неверојатни трикови! (ВИДЕО)

Еспресо

Дамите кои уживаат во сексот ви откриваат МАГИЧНА ФОРМУЛА за страсна ноќ

Igor