19.8 C
Скопје
02:07 - 16 јули, 2024

Дознајте кој хороскопски знак е КРАЛ НА САРКАЗМОТ, а кој најдобро имитира

Припадниците на водената група хороскопски знаци го користат хуморот за да можат да излезат на крај со нестабилните емоции, дури и кога срцето им се крши однатре.

На тој начин тие спеваат да ги разберат и преживеат сопствените разочарувања. Нивниот хумор не е само живописен, туку е и сочувствителен.

Тие внимаваат никого да не повредат со својата смисла за хумор. Се работи за Ракот, Рибите и Скорпијата.

РАК

Тие не се плашат да се шегуваат на своја сметка, бидејќи на тој начин, со помош на смеата, се чувствуваат утешено и згрижено. Ретко се саркастични, почесто се наивни, прават смешни гримаси, имитираат звуци, но и лесно можете да ги насмеете.

СКОРПИЈА

Овој знак е многу саркастичен, неговата смисла за хумор не им се допаѓа на сите, но не би било така кога би знаеле дека доаѓа од најчувствителниот дел од нив. Често користи сарказам за да се одбрани од напади, а притоа тоа го прави доста грубо.

РИБИ

Рибите се одлични имитатори и во својот хумор вклучуваат и измени на гласот, гримаси и движења. Многу се креативни, а нивниот мозок измислува нови шеги со „100 на час“. Нивната несигурност ја претвораат во смешка што ретко кој ја разбира, но барем нив им е полесно.

Овие хороскопски знаци делат најдобри совети!

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....