Дознајте кој хороскопски знак е КРАЛ НА САРКАЗМОТ, а кој најдобро имитира

Припадниците на водената група хороскопски знаци го користат хуморот за да можат да излезат на крај со нестабилните емоции, дури и кога срцето им се крши однатре.

На тој начин тие спеваат да ги разберат и преживеат сопствените разочарувања. Нивниот хумор не е само живописен, туку е и сочувствителен.

Тие внимаваат никого да не повредат со својата смисла за хумор. Се работи за Ракот, Рибите и Скорпијата.

РАК

Тие не се плашат да се шегуваат на своја сметка, бидејќи на тој начин, со помош на смеата, се чувствуваат утешено и згрижено. Ретко се саркастични, почесто се наивни, прават смешни гримаси, имитираат звуци, но и лесно можете да ги насмеете.

СКОРПИЈА

Овој знак е многу саркастичен, неговата смисла за хумор не им се допаѓа на сите, но не би било така кога би знаеле дека доаѓа од најчувствителниот дел од нив. Често користи сарказам за да се одбрани од напади, а притоа тоа го прави доста грубо.

РИБИ

Рибите се одлични имитатори и во својот хумор вклучуваат и измени на гласот, гримаси и движења. Многу се креативни, а нивниот мозок измислува нови шеги со „100 на час“. Нивната несигурност ја претвораат во смешка што ретко кој ја разбира, но барем нив им е полесно.

Овие хороскопски знаци делат најдобри совети!

Слични објави

На шест години била жртва на сексуално злоставување: Потоа станала зависничка од алкохол…. (ФОТО)

Васко Спасоски

И ТОА Е МОЖНО: Оваа храна не ве заситува, туку уште повеќе ве изгладнува

Igor

Ана Николиќ е повторно „мачка“: Српската пејачка се преполови и изгледа феноменално (ФОТО)

Igor

„Срце мое слепо“: Карлеуша го „пецна“ Саша Поповиќ, па тој урнебесно и возврати! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Четврта среќа: Денис Квејд се ожени за 39 години помлада студентка

Еспресо

Севе со нов имиџ во ултра мини фустан, мажите останаа подзинати (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

девет − 2 =

Слични објави

Меган Маркл е обвинета дека заработува од кралското семејство!

Еспресо

Почнав да се гушам, Џејмс Бонд ми го спаси животот: Хали Бери раскажа интересна приказна

Еспресо

Кои хороскопски знаци им се најголема поддршка на своите партнери?

Еспресо

Меган сака да работи само со врвни режисери, другите улоги се под нејзино ниво

Еспресо

Посни ролнички со младо кромитче

Igor

Емотивна порака на Новак Ѓоковиќ: Благословен сум што во животот ги имам жените кои ги сакам (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian