Одговорете за помалку од една минута: Кој има првенство на минување на овој кружен тек? (ФОТО)

Кружните текови вкрстуваат повеќе патишта кои не ги збунуваат само почетниците. Меѓутоа тие честопати преставуваат недоумица и за искусните возачи.

Меѓутоа како за се останато во сообраќајот, така и за кружните текови постојат правила. Затоа погледнете ја сликата, па размислете во рок од една минута.

Прашањето е следно: Кој автомобил на сликата има право на првенство на кружниот тек:

  1. Црвен
  2. Бел
Фото: Фејсбук

Слични објави

Откако ја променила стратегијата, заработува дупло повеќе од Јутјуб: Сега го откри трикот за тоа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Од Миконос на журка во Скопје – Chris IDH за старт на Intermezzo Music Rituals

Igor

Погледнете ја оваа неверојатна инсталација (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дојде крајот на Windows7, а еве што треба да направите!

Слободен Печат

Ќе се заљубите на прв поглед: Скопска барбика ја најави пролетта! (ФОТО)

Васко Спасоски

Жените не можат да поверуваат кој е најзгодниот маж на светот! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

десет + 9 =

Слични објави

Ванда Икарди се сликаше гола под туш и доби бројни комплименти! (ФОТО)

Слободен Печат

Најлуксузниот хамбургер пристигна: Доколку сакате да го пробате, потребни ви се само 1600 долари (ФОТО)

Igor

Дотерајте си ги и затоплете ги миленичињата

Слободен Печат

Вака ќе изгледа кралското семејство на стари години (ФОТО)

Igor

Фестивал во Италија каде музичарите свират на инструменти направени од мраз (ФОТО)

Васко Спасоски

ПОЦ на своите корисници им пушти порно-филм (ВИДЕО) (+18)

Васко Спасоски