26.8 C
Скопје
14:48 - 21 мај, 2024

(Фото) Бејби Лазања ја покажа свршеницата и куќата што ја градат

Пред првата полуфинална вечер на музичкиот спектакл во Шведска, „ХРТ1“ го емитуваше документарниот филм „Кон изборот за песна на Евровизија “ за Марко Пуришиќ, попознат како Бејби Лазања.

Тој ја воодушеви публиката со хитот „Рим Тим Таги Дим“, а на 11 мај ќе пее во финалето.

Во документарецот музичарот од Умаг откри детали за врската со неговата свршеница Елизабета Ружиќ.

Тие ја покажаа својата, како што велат, идна куќа во Истра, каде Марко се покажа како вистински градител. Љубовното гнездо сакаат да го направат во Каштелир. Пред „Дора“, вели, сакал да биде асистент на градилиште и го прашал мајсторот да му биде помошник.

– Ми кажа дека сум одличен. Верувам дека не сакаше да го правам тоа, веруваше дека треба да се занимавам со музика и дека тоа го правам тоа подобро. На мајката на Елизабета ѝ рекол да не се грижи бидејќи со него никогаш нема да биде гладна – рекол Марко.

Вереничката Елизабета раскажа како поминала средбата кога се запознале.

– Кога се запознавме, беше очигледно дека музиката ја има и дека секогаш ќе ја има во себе, сега повеќе или помалку. Но, секогаш беше јасно дека нема така лесно да се откаже од музиката – изјавила таа.

Токму Елизабет стои зад визуелниот дел на „проектот“ Бејби Лазања. Таа му помага и во стајлингот.

Слични објави

(Видео) Никола Роквиќ утре пристигнува до целта: Пејачот откри колку милиони собра

Еспресо

Милионерите од српската естрада! Цеца заработува милиони, но и ги троши: Еве кој е најбогат

Еспресо

(Видео) Кејт Мидлтон почна да снима филм: Јавноста шокирана од потезите на принцезата

еспресо

Харис Џиновиќ прозборе за новата девојка: „Питата е готова“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 21 мај: За девиците иритација, за скорпиите несогласувања со саканите

еспресо

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо
Се вчитува....