15.8 C
Скопје
22:39 - 23 мај, 2024

(Фото) Лејла Рамковска му честиташе роденден на Роберт Билбилов: Среќен роденден љубов

Роберт Билбилов и Лејла Рамковска се еден од најактуелните парови меѓу познатите личности кај нас. Тие не ја кријат својата љубов од јавноста и неретко споделуваат заеднички фотографии на социјалните мрежи.

Овој пат, Лејла имаше посебен повод да сподели фотографија со саканиот. Имено, Роберт го слави својот 41.роденден, а на социјалните мрежи добива голем број честитки од пријателите и колегите од естрадата.

Но, прва која му честиташе роденден беше токму неговата најсакана, Лејла.

„Среќен роденден љубов“ напиша Лејла на инстаграм приказната покрај фотографијата од нив двајца како гушнати уживаат на плажа.

Инаку, неодамна во интервју за „Слободен печат“, Лејла откри како започнала љубовната приказна со Роберт.

„Кога нешто треба да се случи, се случува во вистински тајминг, но реално, јас го направив првиот чекор и за неговиот роденден му пратив букет цвеќе со мала посвета и оттогаш сме неразделни“, изјави Лејла.

Слични објави

Десанка Николова, поетеса: Денес има многу автори, но малку поети и писатели

Јасмина Кантарџиева Димков

Аца Лукас се исели од Белград, живее во мало место: Еве која е причината

еспресо

Аца Лукас повеќе не живее во луксузниот стан во Белград: Еве каде се наоѓа сега фолкерот

jasmina.kantardzieva

Никој не сака да работи со неа: Ана Николиќ во големи проблеми

Еспресо

Саша Матиќ го поддржа Никола Роквиќ во хуманитарна акција: Секогаш сум исполнет со радост кога можам да поддржам добри дела

Еспресо

Александра Пријовиќ го распродаде „забранетиот“ концерт во Задар: Се гледаме наскоро, едвај чекам

Еспресо
Се вчитува....