20.8 C
Скопје
21:38 - 19 мај, 2024

(Видео) Пред и по 34 години! Легендарната Тајчи го облече евровизискиот фустан од 1990 година и ја запеа „Ајде да лудуваме“!

Големи се шансите хрватскиот претставник Бејби Лазања да победи оваа година и да ја однесе Евровизија во Загреб следната пролет, судејќи по бројките на обложувалниците, како и поддршката на обожавателите од цела Европа.

Загреб беше домаќин на Евровизија во 1990 година, а тогаш Југославија ја претставуваше Татјана Матејаш – Тајчи со песната „Хајде да лудујемо“. Хитот, кој до ден-денес го пееме, беше поткрепен со едноставен, но енергичен настап, а Тајчи со фризура во стилот на холивудската икона Мерилин Монро, облечена во розов фустан и сатенски розови потпетици истовремено пееше и танцуваше.

Инаку, по првото полуфинале, секоја година традиционално се одржува „Балканска забава“, а годинава гости биле поранешните претставници Сања Вучиќ, Бојана Стојменов и Констракта, на кои им се приклучила и Тајчи.

Судејќи според инстаграм-приказните што ги сподели, Тајчи на забавата ја испеала „Ајде да лудуваме“ и тоа, во сега веќе легендарниот розов фустан.

Можете ли да поверувате дека 34 години подоцна мини фустанот идентично ѝ стои? Мала промена доаѓа во формата на потпетиците и фризурата, која е сепак кратка, но не толку натапирана, но сите детали од фустанот се тука.

Пејачката со години живее во Америка, а Евровизија 2024 беше идеална прилика повторно да ги разгори старите емоции и спомени.


 

 

 

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....