Колку килограми треба да имате според висината (ТАБЕЛА)

Сите сакаме да ја достигнеме и да ја задржиме својата идеална тежина. Треба да се има на ум дека сите сме различни, поинаку сме градени и дека она што за некого е идеално, е непосакувано за друг. Сепак, килограмите можат да ни предочат дали сме во добра форма или сепак треба да внимаваме како се храниме и дали водиме здрав живот. Во следната табела пронајдете ја својата идеална тежина која е пресметана во однос на телесната градба и висината.

 

 

Слични објави

„Пица бебето“ го прослави својот втор роденден! (ФОТО)

Еспресо

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Еспресо

Пакистанскиот Хулк бара жена, но мора да има барем 100 килограми! (ВИДЕО)

Еспресо

Предимензионираното сако има главна улога: Модни комбинации кои ќе посакате да ги ископирате! (ФОТО)

Igor

На Антарктикот снегот има крваво црвена боја, а беше измерена и највисоката температура досега! (ФОТО)

Еспресо

Жолт индиски пилинг од куркума кој ја чисти кожата за само 20 минути

Igor

Остави Коментар

дванаесет − 6 =

Слични објави

Принцот Хари и Меган Маркл одбраа имот на кој ќе живеат

Еспресо

Направете сами домашен сув шампон за коса

Igor

Бившата жена на Роман Абрамович се мажи за грчки милијардер: Елитните гости ќе се соберат во луксузниот ски-центар

Еспресо

ТЕСНИ ЧЕВЛИ? Лесни трикови за нивно ширење во домашни услови

Igor

Нова плус-сајз манекенка која со своите фотки во костим за капење го „разгоре“ Инстаграм (ФОТО)

Igor

Близнаци родени со различна боја на кожата

Еспресо