Уште една радосна вест: Јана Стојановска ќе стане мајка

Македонската актерка Јана Стојановска неодамна објави дека се мажи. Таа и нејзиниот свршеник, кошаркарот Андрија Бојиќ кој игра за МЗТ, ја планираат свадбата закажана за јуни во еден белградски хотел.

Новина е и тоа што Јана Стојановска е во блажена состојба и тоа веќе во четврти месец.

Видеото погледнете го тука.

Слични објави

Сузана Спасовска ќе игра оро: Познатата фолкерка ја мажи ќерката, а еве како изгледа таа (ФОТО)

Igor

Оваа тинејџерка стана првиот модел на „Gucci“ со Даунов синдром (ФОТО)

Еспресо

Џон Ленон го мразел најпознатиот хит на „Битлси“ (ВИДЕО)

Еспресо

Во светот можеби не е, но за нас е бизарна храна: Змии, желки, пајаци, лилјаци…

Еспресо

Водителот Стефан Лазаров од „Ексклузив“ направи трансфер во друга телевизија – дознајте каде (ВИДЕО)

Igor

Вистинската приказна за Зона Замфирова: Румени усни и образи бели како сомот, а под елекот се оцртувале бујните гради

Еспресо

Остави Коментар

3 × 5 =

Слични објави

Ако имате проблеми со срцето, внимавајте кога ќе ја видите ЕНЦА (ФОТО)

Igor

Шакира прозборе за здравствените проблеми: На сите им беше тешко да ме поднесуваат (ФОТО)

Igor

„Чесен“ хакер врати 25 милиони во криптовалути кои ги украл две години порано

Еспресо

Тејлор Свифт го живее својот кошмар: Моќните продуценти може да ѝ го загорчат животот!

Igor

Номинации за БАФТА

Еспресо

Џеј Ло се појави со топче на главата, милиони фанови загрижени за нејзиното здравје (ФОТО)

Igor