11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

14 детали кои го одвојуваат шик изгледот од вулгарниот: Секоја жена треба да го знае ова! (ФОТО)

Во светот на модата која постојано се менува, клучно е да пронајдеме свој впечатлив и уникатен стил, а да не изгледаме кичасто и дегутантно.

Ова може да биде исклучително тешка задача, бидејќи ни се достапни многу опции и изборот е огромен.

Но доколку ги следите следниве правила, „префинета дама од стил“ ќе биде првото што секој ќе си го помисли за вас кога ќе ве здогледа.

1. Внимателно со покажувањето на кожата

2. Најдобриот начин за носење на кошулата

3. Еден впечатлив детаљ

4. Панталоните избирајте ги според висината на штиклите

5. Елегантна торбичка со долг ремен за вечерните излегувања

6. Испочитувајте ја својата градба

7. Внимателно со ланчињата

View this post on Instagram

Mixing stones, Paraiba x Opal! Who would dare? #meirat

A post shared by Meira T Designs (@meiratjewelry) on

8. Кремастите салонки секогаш се добар избор

9. Анимал принт

View this post on Instagram

No church in the wild?

A post shared by Amanda TG (@amandatg1) on

10. Мешајте ги принтовите, но внимателно

11. Не се плашете од силните бои

View this post on Instagram

On Wednesday we wear pink ?

A post shared by Fabienne Maxi (@fabiennemaxi) on

12. Градникот не смее да се гледа

View this post on Instagram

Back to basics

A post shared by Christina Bihari (@christinabihari) on

13. Тесно но комотно е секогаш добра комбинација

14. Одберете добар облик на деколте

Слични објави

(ФОТО) СНЕЖНИ ПРЕДЛОЗИ ЗА ОВОЈ ВИКЕНД: Каде има најмногу снег?

Ирена Трајкова

НУМЕРОЛОГИЈА: Дали сте знаеле дека и телефонскиот број влијае на вашата судбина?

И. Т.

(ФОТО) ЗНАЕТЕ ЛИ ЗА ШТО СЛУЖИ РЕБРАСТОТО ДНО НА ЛАДИЛНИКОТ? Домаќинка ја откри тајната

Еспресо

СИ ИЗГРАДИЛ РОТИРАЧКА КУЌА: Точно на границата помеѓу Хрватска и Босна и Херцеговина

И. Т.

МОЖЕ ДА ДОБИЕ ОТКАЗ ОД РАБОТА ЗАТОА ШТО ГИ СЛУША „IRON MAIDEN“: Директорка на училиште во Канада нападната од родителите

M.Р.

(ФОТО) СТАРОРИМСКИ ХОРОСКОП: Дознајте која птица сте и што значи тоа за вашата судбина

Еспресо
Се вчитува....