Разгорете ја повторно СТРАСТА помеѓу вас и партнерот со помош на овие 4 видови на ПРЕДИГРА

Без разлика дали барате идеи за да ги зачините нештата во креветот или пак, само сакате да пробате нешто ново, следен пат фокусирајте се на предиграта и брзо ќе забележите дека нештата стануваат многу позабавни од претходно.

Одложувањето на самиот сексуален акт ќе направи да копнеете еден за друг и крајните резултати ќе вредат за чекањето!

Обидете се со овие 4 видови предигра за да ги достигнете најжешките моменти меѓу вас двајца!

1. Носете секси долна облека

Следен пат кога ќе се договорите да одите на вечера во ресторан, облечете нешто секси под вашата вообичаена облека. Не му кажувајте ништо на партнерот сè додека не сте во автомобилот, на неколку минути од ресторанот. Тогаш дискретно покажете му што го очекува кога ќе се вратите дома и натерајте го да чека цела вечер за да го види и останатиот дел.

2. Направете игра

Почнете да се бакнувате и да се соблекувате еден со друг, но не дозволувајте си да скокнете веднаш на главниот акт. Обидете се да се мотивирате да издржите што е можно повеќе пред да се предадете и смислете казна за губитникот, односно за оној што прв ќе попушти.

3. Заедно избањајте се по работата

Опуштете се по долгиот ден со пенлива купка или жежок туш заедно со вашиот партнер. На овој начин заеднички ќе ги измиете и сите оние стресови и тензии што се „залепиле“ за вас во текот на денот и ќе можете подобро да уживате во вашето присуство. Додајте свеќи околу кадата за романтична атмосфера или пуштете музика додека се бакнувате под тушот. На спалната соба може да ве чекаат чоколади со кои ќе се засладите по бањата, за дополнително да го одложите сексуалниот чин.

4. Заврзете ги очите на вашиот партнер

Нештата можат да бидат многу поинтересни ако ги затворите очите на партнерот со вратоврска или марама. Почнете да го/ја бакнувате по вратот, стомакот или кое било друго место, полека симнувајќи се надолу. Ако навистина сакате да го/ја воодушевите, држете ледена коцка во устата додека со бакнежите се спуштате надолу.

Слични објави

Евровизија ќе се одржува, но погледнете кога!

Еспресо

Сите во шок: водителот Огнен Амиџиќ на својот Твитер објави порно-видео (+18)

Igor

За позата 69 знаат сите, но дали сте ја пробале позата 70?

Igor

Се ожени внукот на ГРЕЈС КЕЛИ: Невестата се расплакала од среќа

Igor

4 грешки на мажите кои добриот секс го претвораaт во лошо искуство

Igor

Нов тренд во водењето љубов: Паровите тврдат дека во текот на односот вака повеќе уживаат

Igor

Остави Коментар

оне × 5 =

Слични објави

Судот донесе пресуда дали Тони Цетински ќе оди во затвор

Igor

Наоми Кембел има сериозен опсесивен проблем: „Не ми е гајле што мислите, тоа е за моето здравје“ (ВИДЕО)

Igor

ИЗГЛЕДАШ ПОМЛАДО ОД НЕА: Ким доби брутални коментари на фотографија од Норт

Igor

Конечно потврдено – Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс го чекаат третото дете

Igor

Нивес Целзиус се „стегна“ и ги истакна градите, но затоа доби непријатен коментар! (ФОТО)

Igor

„Јас и Луна ја сакаме позата 69“: Момчето на малечката Џогани раскажа детали од спалната соба (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian