НЕВОЗМОЖНО: „Стар сум, никој повеќе не ме сака“ (ФОТО)

Не се согласуваме, но ајде да го слушнеме што вели…

Една од најомилените холивудски фаци Бред Пит, повеќе не е толку омилен…

Така барем вели тој во новото издание за магазинот „GQ“.

„Главно сум зад камерите, се бавам со продукција, а се помалку и помалку сум пред камерите. Милам дека ова е игра за млади мажи. Не се пишуваат улоги за постари мажи, но, мислам дека играта е таква и ќе продолжи. Природна селекција, тоа е тоа“, изјави Бред Пит.

Actor Brad Pitt poses for photographers at the photo call for the film ‘Once Upon a Time in Hollywood’ at the 72nd international film festival, Cannes, southern France, Wednesday, May 22, 2019. (Photo by Vianney Le Caer/Invision/AP)

Актерот вниманието на светската јавност го доби во 1991 година во филмот „Телма и Луиз“ и од тогаш не престана интересот за него. Дали тој е Ахил или господин Смит, акционен или романтичен јунак, Бред е Бред, така да не веруваме дека „оваа игра повеќе не е за него“ и дека некој не го сака…

Actors Brad Pitt and Leonardo DiCaprio pose for photographers at the photo call for the film ‘Once Upon a Time in Hollywood’ at the 72nd international film festival, Cannes, southern France, Wednesday, May 22, 2019. (Photo by Joel C Ryan/Invision/AP)

Последното остварување во кое играше е „беше еднаш во Холивуд“ на Квентин Тарантино, режисерот кој исто така изјави дека е „време да заврши со филмовите“.

Actors Leonardo DiCaprio, left, and Brad Pitt pose for photographers upon arrival at the premiere of the film ‘Once Upon a Time in Hollywood’ at the 72nd international film festival, Cannes, southern France, Tuesday, May 21, 2019. (AP Photo/Petros Giannakouris)

БОНУС ВИДЕО:

10 ресторани со најубав поглед во светот

Слични објави

„Ме тераше да носам фустани од жена му“: Џенифер Анистон го нарече свиња сексуалниот предатор од Холивуд (ФОТО)

Igor

Идеална фризура за летните денови: Репче на поинаков начин (ФОТО)

Igor

Тамара ЈАВНО ѝ се извини на Невена: Еве што мисли за бодувањето на Евровизија

Igor

Сè за Оскарот: Еве колку чини, како го добил името и дали навистина е од злато

Еспресо

ШАКИРА и ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ ќе настапат на полувремето на Супербол

Igor

Почина sвездата на „Easy Rider“ Питер Фонда

Igor

Остави Коментар

1 × два =

Слични објави

Фановите на Ванда Икарди во еуфорија: Атрактивната Аргентинка ги почести со нова фотка

Igor

Синот на Боб Марли ќе настапи на „Д Фестивал“

Слободен Печат

Само две состојки ги сочинуваат НАЈЗДРАВИТЕ БОМБИЦИ НА СВЕТОТ: Рецепт за ГРЧКИ ПОЈАДОК стар преку 6000 ГОДИНИ!

Igor

Џенифер Лопез „се отвори“ во емисијата на Опра Винфри: Помалку сум разочарана што не бев номинирана за Оскар!

Еспресо

Сива, црна, црвена… Што открива омилената боја за вашата личност?

Слободен печат

Снаата на Цеца организира моминска вечер: Ќе се изненадите кога ќе дознаете кој и прави друштво!

Igor