Џорџина Родригез: Како продавачката со месечна плата од едвај 300 евра стана гламурозна инфлуенсерка (ФОТО)

Скромната девојка со совршени телесни пропорции (85-62-90) месечно заработувала околу 300 евра кога се запознала со Роналдо во бутик во Мадрид.

Брзо после тоа се сретнале на настан и тогаш опуштено разговарале.

 

„Тоа беше љубов на прв поглед“, рекла Џорџина.

Во Шпанија живеела со сестрата студентка, немале доволно пари и живееле во скромен стан. Џорџина уште од тинејџерка имала голема желба за успех.

Со 10 милиони следбеници на Инстаграм, Џорџина е една од најголемите инфлуенсерки, а неодамна стана и заштитно лице на познатиот италијански бренд за долна облека и костими за капење.

Georgina Rodriguez - the fiancee of football ace Cristiano Ronaldo - shows off her curves as she poses for lingerie brand Yamamay. The 25-year-old Spanish beauty is seen in these campaign pictures. And she also poses for the camera in behind-the-scenes images from her latest shoot for the Italian company. It comes after she was unveiled as the new face of Yamamay earlier this year.The brand said:
Profimedia

Денес нејзиниот живот изгледа како сон, но патот до успехот не бил ни малку едноставен.

На 4-годишна возраст се запишала на академија за танц.

„Не бев баш убаво дете. Сигурно не бев најубава во одделениото. Едноставно, се чувствував нормално. Танцот ме научи на дисциплина и на љубов кон уметноста“, раскажала Џорџина.

Profimedia

Подоцна отишла во Бристол за да го усоврши англискиот јазик и да се вработи како дадилка.

„Бев и чистачка, ништо не ми беше проблем“, признава Џорџина.

Денес со Роналдо е на врвот на светот, а заедно со фудбалерот се грижат за четирите деца, најстариот син на Роналдо Кристијано јуниор, близнаците Ева и Матеа кои ги родила сурогат мајка и нивното биолошко дете, ќерката Алана Мартина.

Фудбалерот на Јувентус признал дека неговата мајка сонува како тој оди кон олтарот до Џорџина, пренесува Сан.

„Многу ми помогна. Секако, вљубен сум во неа“, рекол Кристијано.

View this post on Instagram

@yamamayofficial ⚓️🛥❤️

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Слични објави

Сезона на јасмин: Природен лек за добар на сон

Igor

4 неодоливи летни фустани: Ги прикриваат недостатоците и совршено и стојат на секоја жена! (ФОТО)

Igor

Нова омилена жена на фудбалер: ЗАПОЗНАЈТЕ ја „хрватската Шакира“ (ФОТО)

Igor

АНАСТАСИЈА ЗАСПА, А ЦЕЦА ЈА ИСКОРИСТИ ПРИЛИКАТА: Еве во какво издание ја прикажа на јавноста (ФОТО)

Igor

Судбината на Евровизија на „стаклени нозе“: Можно е да се откаже поради коронавирус!

Еспресо

Сексуалните апетити на најпосакуваните жени во светот 3: Мата Хари одела во јавна куќа за да се одмори

Слободен Печат

Остави Коментар

оне × пет =

Слични објави

Џаред ГИ СОГОЛЕ Хрватите: Од цената на билетите ЌЕ ВИ СЕ СВРТИ, а еве што тоа вклучува

Igor

1.000 пепелашки: На Хвар наместо туристи осамнаа 1.000 изгубени чевли (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Тој е сон на секоја жена, а манекенката го „шутна“: Џиџи Хадид и Тајлер Камерон раскинаа (ФОТО)

Igor

Прилика која не се пропушта: ЏОРЏ и АМАЛ ги канат фановите во својата СЕМЕЈНА ВИЛА – еве како до нивниот дом!

Igor

„Медена земја“ вечерва не доби Оскар, но Македонија е повеќе од горда на силната порака која медената екипа ја испрати!

Еспресо

Кучињата ги препознаваат лошите луѓе

Igor