Руски природен лек за подобрување на имунитетот

Во текот на пролетта поради алергиите многу луѓе се соочуваат со пад на имунитетот, а со тоа се подложни на многу заболувања.

Рускиот академик Амосов препорачува мешавина од лековити состојки која е одлична за овој период. Според некои наводи, тој на своите пациенти им го давал при постоперативна нега.

Состојки: По 200 грама суво грозје, суви кајсии, суви смокви, ореви, мед (според потребата) и еден лимон со кора.

Сите состојки сомелете ги во сецко или во машина за мелење месо. Додадете го медот и измешајте. Распоредете ја смесата во тегли и чувајте задолжително во фрижидер.

Возрасни и деца над 6 години може да земаат по две лажички на ден, една наутро на празен стомак и една пред спиење, со млеко или со чај.

Напомена: Пред да ги мелете, сите состојки треба да отстојат во превриена вода неколку часа, за да се измијат хемикалиите.

Слични објави

Меланија Трамп во војнички капут: Модна класика покрај која ништо друго не ви треба (ФОТО)

Igor

Знаете ли зошто лажицата за шпагети има дупка во средината?

Igor

Додека трае пандемијата со коронавирусот – Секој ден пијте лимонада и јадете храна во која има цинк

Еспресо

Намирници со повеќе протеини

Igor

Најчести мисли во женските глави кои ја уништуваат љубовната врска

Igor

Стекна светска слава со улогата Пипи Долгиот Чорап, а сега фановите собираат пари за неа (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × 4 =

Слични објави

Нанесете ја оваа мешавина секаде каде што имате влакна: Ќе исчезнат засекогаш, без жилети, чупање и болка (РЕЦЕПТ)

Igor

Дознајте зошто е добро да јадете праски

Еспресо

НАЈШОКАНТНИОТ ДЕТАЛ кој го призна ДЕМИ МУР: Мајка ми даде на 15 години да ме СИЛУВААТ за 400 долари

Igor

ТЕСНИ ЧЕВЛИ? Лесни трикови за нивно ширење во домашни услови

Igor

Акутен или хроничен синуситис: Главни симптоми на воспаление на синусите

Еспресо

Ова се најатрактивните македонски блогерки на Инстаграм (ФОТО)

Igor