Таткото на Меган Маркл изнесе интимни семејни детали – Светот е запрепастен! (ФОТО+ВИДЕО)

Таткото на војвотката од Сасекс Меган Маркл, Томас Маркл, објавил повеќе детали од приватниот живот на сопругата на принцот Хари.

Во документарен филм од 90 минути емитуван на „Chanel 5“, видно вознемирениот Томас Маркл ја опишал потребата да ја гледа својата ќерка Меган на телевизија додека закрепнува од срцев удар.

Маркл бил многу емотивен во разговорот и признал дека е „љубоморен на принцот од Велс бидејќи ја водел неговата ќерка до олтарот“ затоа што тоа била негова работа.

„Ќерка ми изгледаше убаво. Посакував да бидам таму со неа. Благодарен сум што Чарлс беше од нејзина страна, но плачев. Не можам да го заборавам тој момент”.

Фото: Профимедиа

Томас не разговара со својата ќерка од мај 2018 година, и го обвинува принцот Хари за прекинување на нивната врска, за која вели дека се однесува како „чувствителна 12-годишничка“.

Сè се распадна по серијата телефонски повици пред кралската свадба.

Тој требало да ја одведе својата ќерка до олтарот во Виндзор, но сето тоа паднало во вода откако било откриено дека тој направил таен план со еден фотограф. Поточно, тој ги снимал своите подготовки за свадбата иако кралското семејство експлицитно ги замолило медиумите да ја почитуваат нивната приватност.

Фото: Профимедиа

Томас и понудил извинување на кралицата, но му било одбиено.

Набргу потоа, тој морал да оди во болница поради срцев удар и од лекарите му било кажано дека нема да може да патува за Велика Британија.

Маркл тврди дека, после сè, Хари ладнокрвно му рекол „ако ме слушаше, ова немаше да ти се случи“.

„Му реков: Штета што не умрев затоа што може да се преправаш дека си тажен и се скарав со него. Тоа беше тоа”, рече тој, додавајќи дека Хари му кажувал дека ќе го заштити од стресот и всушност, тој постојано му кажувал да не разговара со никого.

Маркл бил платен за најновото интервју, а изнесувањето семејни интимности за него не било проблем.

„Тие ми должат. Кралското семејство ми должи, и Хари и Меган. Морам да бидам награден за сè што поминав. Мојата ќерка ми рече дека ќе се грижи за мене кога ќе остарам. Сега сум стар – време е да се грижи за татко и” , вели тој.

Маркл се развел од мајката на Меган, Дори кон крајот на 80-тите.

Пензионираниот директор за осветлување во Холивуд, кој никогаш не го запознал неговиот внук Арчи, ја опишува неговата врска со ќерката како комплицирана. „Јас не постојам за нив“.

Таа веќе не се надева многу на помирување. „Следниот пат кога ќе ме види, веројатно ќе ме спуштат во земја“.

Слични објави

Кира Најтли преслатка на првата прошетка со бебенцето (ФОТО)

Igor

Џенифер Анистон за својот 51. роденден ги почести обожавателите со жешки фотографии! (ФОТО)

Еспресо

Прозборе за ДРАМАТИЧНИОТ ОДНОС со братот: Ја сакав мајка ми додека ДА ГО РОДИ НЕГО

Igor

Затоа е ГОЛЕМ: На Раде Шербеџија не му е проблем да чека во ред како и сите останати луѓе!

Васко Спасоски

ТОА И ГО ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ: Позната убавица откри од што боледува! (ФОТО)

Igor

Прекрасната МАМА и нејзиното МЕДЕНО СИНЧЕ си играат на плажа во Кан: ЕВА ЛОНГОРИЈА со малиот Сантјаго (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

17 + 1 =

Слични објави

Наташа Беквалац искрена: Заљубена сум и препородена

Igor

Му кажа ДА! Уште еден македонски пејач изненади и наскоро ќе прави свадба (ФОТО)

Igor

ЖИВОТНА ДРАМА НА ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА: Ѝ се слошило и го изгубила видот

Igor

Рецепт за осветлување на косата: Освен поубава боја, ќе добиете и свилена и сјајна коса

Igor

Напаѓачи со ФАНТОМКИ го изрешетале возилото на босанската пејачката

Igor

ХИТ ВИДЕО: Тијана го бања синот, а во еден момент неочекувано се појавува Тамара на врата (ВИДЕО)

Igor