Шефот на службата за јавно здравје на Америка очаен, ја повикал Кајли Џенер да ја контролира младината!

Во екот на пандемијата на коронавирусот луѓето се загрижени за своето здравје, а иако докторите ги советуваат луѓето да се чуваат себеси и своите блиски, голем број млади не го почитуваат тоа бидејќи самоизолацијата и дистанцата од друштвото тешко им паѓа.

Поради тоа, шефот на службата за јавното здравје на САД, Џером Адамс, кој гостувал во емисијата „Добро утро Америка“, ги повикал сите инфлуенсерки, а особено се осврнал на Кајли Џенер, која на Инстаграм има 166 милиони следбеници, со своите објави да помогнат да се освестат младите за сериозноста на ситуацијата.

– Особено е тешко со деца од 14, 15 години. Што и да им кажеме, тие не се придржуваат до тоа – рекол Џером.

Додал дека младите генерации го игнорираат карантинот, а не се свесни дека и ним им се заканува опасноста од зараза со коронавирусот, која можат да ја пренесат на оние најранливите.

– Новите податоци од Италија упатуваат на тоа дека младите луѓе можеби се изложени на поголем ризик одошто се мислеше. Но, дали размислувате на своите баби, дедовци, размислете на фактот дека ширите болест која може да ги убие – заклучил Адамс.

View this post on Instagram

HQ days 🤍🌧

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

Слични објави

Брз јорган-колач

Еспресо

Сексуалната желба се враќа и со чај

Igor

Лицата родени во овие два хороскопски знаци никогаш не знаат да се релаксираат

Igor

Хороскоп за 19 ноември 2019 вторник, Близнаците ќе добијат критики, Стрелците ќе имаат брачни проблеми

Igor

Кои хороскопски знаци им се најголема поддршка на своите партнери?

Еспресо

Неочекуван пресврт: Старателството над децата ќе му припадне на најстариот син?

Igor

Остави Коментар

дванаесет + 6 =

Слични објави

Кајмакоски во Будва: Уловен со ЕДНА ПОЗНАТА СРПСКА ПЕЈАЧКА (ФОТО)

Igor

Во кои намирници има најмногу железо?

Слободен печат

Мерлин Монро и Лоренс Оливије не се поднесувале: Никогаш не му простила што ѝ рекол да биде секси (ФОТО)

Еспресо

Моли Фицџералд од „Капетан Америка“ ја уби мајка си!

Слободен Печат

Потегот на Бијонсе и Џеј Зи ги разбесни Американците (ВИДЕО)

Еспресо

Вест која ја шокираше јавноста: Пејачката со месеци на психијатрија против своја волја

Igor