23.8 C
Скопје
15:33 - 30 мај, 2024

(Видео) „Бев злоставувана и силувана!“: Контроверзната претставничка на Евровизија откри дека за ужасот е виновен нејзин пријател

Бамби Таг, претставничката на Ирска на Евровизија во Малме, Шведска, привлече огромно внимание кај публиката, а реакциите за нејзиниот настап ги преплавија социјалните мрежи.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)


Нејзината изведба вклучува симболи како што се пентаграм, ѓавол, вештерство и генерално демони, а ја претставува борбата на човекот со неговите внатрешни демони. Иако мислењата се поделени, мнозинството се негативни. Сепак, Бамби им порача на оние што ја „мразат“ дека и таа е само човек, како и дека животот воопшто не ја галел.

По првата полуфинална вечер, една од топ темите дефинитивно е ирската претставничка Бамби Таг, чие вистинско име е Бамби Реј Робинсон. Родена е во Корк на 6 март 1993 година, а се идентификува како „небинарна“ личност и претпочита за неа да се користи заменката „тие“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RTÉ One (@rteone)


Покрај тоа, на Бамби во раното детство ѝ бил дијагностициран АДХД, односно нарушување на вниманието и хиперактивност. Иако првичниот план ѝ бил да студира танц, по повредата се префрлила на студии по мјузикл и пеење. Истовремено настапувала на различни хуманитарни настани за лицата со посебни потреби.

Годинава зборуваше за нападите и траумите, а во јануари откри дека има тешка форма на ПТСН од бројните трауми кои ги доживеала во детството. Признала и дека била силувана во мај минатата година. Пејачката откри дека претрпела ужасни сексуални злоставувања од страна на некој што го „нарекувала пријател“.

– 2023 година беше неверојатна година во кариерата, но беше и една од најтешките години што сум ги имала – ја почнала својата мачна исповед.

– Му се јавив на пријател. Тоа беше пред мојот дебитантски настап на „Даунлод фестивал“, најголемиот момент во мојата кариера досега, и искрено, ми го украде тоа искуство. Бев целосно скршена, се маскирав и не се сеќавам на ниту една секунда од шоуто – рекла таа, а потоа додала:

– Беше страшно, но нема да дозволам тоа да ме запре. Тоа само ме прави посилна – искрено признала таа.

Погледнете го настапот на Ирска во првото полуфинале:

Слични објави

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо
Се вчитува....