26.8 C
Скопје
14:49 - 21 мај, 2024

Астропрогноза за четврток, 9 мај: Скорпиите ќе изгледаат убаво, Рибите ќе доживеат деловен успех

Овен

Овни, ќе почувствувате потреба да се ослободите од бројните обврски. Бидете искрени со вашите соработници и препуштете им ги дел од задачите на вашите колеги. Нечие друштво ќе ви биде многу пријатно. Дозволете си да уживате во силните чувства кои одамна не сте ги почувствувале.

Бик

Време е да прифатите нови идеи во врска со деловното работење. На тој начин, вие ќе ги зголемите своите видици и ќе научите нешто ново. Погледнете наоколу, можеби во вашата близина постои личност која има чувства за вас. Ќе бидете изненадени од фактот дека сте биле „слепи“ толку долго време.

Близнаци

Вашата желба за успех е разбирлива, но ќе мора да го почитувате работниот протокол. Полека, но сигурно – вие ќе постигнете сѐ. Ќе се чувствувате многу вознемирено во врска со вашиот партнер. Контролирајте ја вашата суета и не дозволувајте тоа да влијае врз вашиот однос.

Рак

Ракови, ќе ве очекуваат многу работни обврски, затоа треба правилно да го организирате вашето време. На тој начин, ќе се заштитите себеси од состојба на физичка или емоционална исцрпеност. Вашиот партнер ќе почне да се сомнева во вас и тоа ќе направи да се чувствувате лошо во врска со себе.

Лав

Ќе ве очекува низа интересни средби. Направете сѐ што е потребно за да го споите убавото со практичното и корисното. Иако вашата сакана личност ќе има големи очекувања од вас, вие ќе знаете како да ги исполните. Денеска ќе зрачите со позитивна енергија и сите околу вас ќе го почувствуваат тоа.

Девица

Постојат нешта кои не треба да ги изговорите во афект, затоа бидете потрпеливи. Секако, соработката е важна, но не по секоја цена. Дружбата со вашиот партнер ќе влијае врз вашето убаво расположение. Време е да ја разгорите одамна заспаната страст.

Вага

Вашите интереси се од практична природа и непотребно форсирате одредени деловни ситуации. Размислете – сѐ има своја цена. Конечно ќе ја добиете долгоочекуваната порака од саканата личност. Сепак, бидете воздржани и овојпат потпрете се на разумот, а не на чувствата.

Скорпија

Денеска ќе имате потреба да оставите убав впечаток на работното место. Ќе се потрудите да изгледате убаво и да давате убави сугестии. Сепак, некои од колегите тоа ќе го доживеат на погрешен начин. Ќе се соочите одредени проблеми во односот со саканата личност. Поставете реални приоритети.

Стрелец

Ќе бидете изненадени од тоа дека нештата ќе се одвиваат во ваша корист. Вие ќе бидете во одлична деловна состојба и затоа треба да го искористите моментот. Кога станува збор за љубовните односи, не можете да добиете сѐ што ќе посакате. Сепак, почитувајте ги вашите поставени стандарди.

Јарец

Јарци, вие ќе бидете мотивирани да ги завршите вашите работни обврски. Вашите идеи ќе бидат прифатени, а ќе добиете и многу пофалби за вашиот труд. Ќе бидете пријатно изненадени од саканата личност. Сѐ што ви треба е малку имагинација и ќе имате совршен крај на денот.

Водолија

Некој ќе се обиде да го „извалка“ вашиот деловен углед. Како и да е, бидете доследни и останете упорни во своите намери. На крајот од сѐ, вие ќе ја докажете вашата професионалност. Ќе добиете покана за средба со личност од минатото. Спомените и старите чувства ќе направат да се чувствувате убаво.

Риби

Риби, не им давајте нереални задачи на вашите колеги. Ќе доживеете деловен успех и со поспоро темпо на работа. Само смирено. Ако мислите дека сте ѝ згрешиле на саканата личност, време е да ѝ се јавите и да ѝ се извините. Денеска заборавете на егото и оставете ја душата да зборува.

Слични објави

(Видео) Никола Роквиќ утре пристигнува до целта: Пејачот откри колку милиони собра

Еспресо

Милионерите од српската естрада! Цеца заработува милиони, но и ги троши: Еве кој е најбогат

Еспресо

(Видео) Кејт Мидлтон почна да снима филм: Јавноста шокирана од потезите на принцезата

еспресо

Харис Џиновиќ прозборе за новата девојка: „Питата е готова“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 21 мај: За девиците иритација, за скорпиите несогласувања со саканите

еспресо

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо
Се вчитува....