18.8 C
Скопје
21:30 - 15 април, 2024

По еден месец откриено кое име Енрике и Курникова и го дале на ќеркичката

Поранешната тенисерка и пејачот Енрике пред еден месец го добија своето трето дете…

Пејачот Енрике Иглесијас и неговата сопруга Ана Курникова конечно по пет недели од раѓањето на ќеркичката открија кое име и го доделиле.

Пејачот и поранешната тенисерка минатиот месец по трет пат станаа родители на малечкото девојче на кое и го дале името Марија, во чест на мајката на Ана која по потекло е од Русија.

Среќните родители на својата ќеркичка веќе и дале и прекар, па така тие веќе ја нарекуваат и Маша, откри Енрике во интервјуто за магазинот Мирор.

Да се потсетиме, пејачот среќната вест за раѓањето на својата ќеркичка ја сподели со своите следбеници на Инстаграм, кога објави слика на која го држи неговото штотуку родено дете.

Енрике и Ана ги имаат и близнаците Луси и Николас кои ги добија на крајот на 2017 година.

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....