21.8 C
Скопје
00:56 - 16 јули, 2024

Привлечете среќа, љубов и пари во домот: Поставете фигура од слон на овие места

За да привлечете среќа, љубов и пари во домот, поставете фигура од слонче низ домот.

Слонот во близина на влезната врата привлекува среќа и сила за домашните, додека слон во дворот ја штити куќата од негативни надворешни влијанија.

Фигурата на слонот во спалната соба ја претставува љубовта меѓу партнерите и го чува бракот, додека фигура на мајка слон со мало слонче го чува добриот однос на родителот со детето.

Паровите кои сакаат бебе треба да го стават слончето во спалната соба, но и едно во детската за креативност и знаење.

За да привлечете пари и успех во работата фигура од слон со жаба или со мајмун на врвот ставете во северниот дел на куќата.

Слон со дигната сурла значи успех, а со спуштена долговечност.

Слични објави

(Фото) Џенифер Анистон и Рис Витерспун критикувани за „брчките и порите“: Демек без шминка, а фотошопирани

еспресо

(Фото) Секси и на 52 години: Нина Бадриќ го покажа згодното тело на Миконос

Еспресо

Колку заработува Јована Јеремиќ за еден час: Повеќе од просечна македонска плата

еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ јаде палачинки и не дише! Неговата сопруга го снимила и го осудила за тоа што го направил

Еспресо

Дојде дури од Москва да го крсти внукот на Цеца Ражнатовиќ: Владика, епископ и кум од Кипар

еспресо

(Видео) Ален Исламовиќ во инвалидска количка: Но и тоа не го спречува да настапи на сцена

еспресо
Се вчитува....