14.8 C
Скопје
02:31 - 28 септември, 2023

Како да го спасите домот од пајаци?

Нане – неколку капки етерично масло од нане со додаток на средство за миење садови и вода е одлично оружје за да го спасите домот од пајаците. Испрскајте со оваа мешавина околу прозорците и вратите и на другите места каде што мислите дека пајаците можат да прават легла.

Оцет и кокосово масло – измешајте ги овие две состојки и применете ја смесата како што е наведено во погорниот пример.

Лимон и портокал – пајаците не го сакаат лимонот, па затоа лимонот и портокалот се добри за спас од пајаците, а и за свеж и пријатен мирис во домот.

Слични објави

(Фото) Викторија Бекам со сензуална фотосесија промовира парфеми: Три миризби посветени на емоции за Дејвид

Еспресо

Мајката на Бекам стравувала дека тој ќе изгуби сè кога почнал да се забавува Викторија

Еспресо

Што открива крвната група за вашиот љубовен живот?

Еспресо

(Фото) Двојна промоција на Татјана и Новица: Ќе плачам во авион кога ќе си одиме за Австралија, ова ми е како сон

М.Џ.

(Фото) Згодниот Саша Ковачевиќ ги разочара жените: Сака само една и ѝ напиша нежна порака

Еспресо

Кувајт нема да го гледа „Барби“, пред да го забрани овој и уште еден филм, барале бришење на некои сцени

еспресо
Се вчитува....