Како да го спасите домот од пајаци?

Нане – неколку капки етерично масло од нане со додаток на средство за миење садови и вода е одлично оружје за да го спасите домот од пајаците. Испрскајте со оваа мешавина околу прозорците и вратите и на другите места каде што мислите дека пајаците можат да прават легла.

Оцет и кокосово масло – измешајте ги овие две состојки и применете ја смесата како што е наведено во погорниот пример.

Лимон и портокал – пајаците не го сакаат лимонот, па затоа лимонот и портокалот се добри за спас од пајаците, а и за свеж и пријатен мирис во домот.

Слични објави

Фатен со торба пари! Пејачот Боби Павловски заврши во самица! (ВИДЕО)

Слободен печат

Промашена или добитна комбинација? Поделени мислењата за стајлингот на Адријана Лима (ФОТО)

Слободен печат

Фотографиите од венчавката на славниот пар тргнати од интернет: На тоа место се случувале ужаси! (ФОТО)

Слободен печат

ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА СИТЕ – Индира Форца го претстави она на што долго работеше, а за ова ќе зборува ЦЕЛ РЕГИОН (ВИДЕО)

Слободен печат

Никол Шерзингер повторно се појави на црвениот тепих со поранешното момче Луис Хамилтон! (ФОТО)

Слободен Печат

По неа врескаа милиони, потоа доживеа НЕРВЕН СЛОМ и ги загуби децата, а сега се бори да си ја врати СЛАВАТА (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

16 − 1 =

Слични објави

Тамара првпат за случката со химната: Толку многу ме мразеа. Веруваа дека сум се продала!

Слободен печат

Неколку трикови за беспрекорно бели алишта

Igor

Трката за најдлабокото деколте најверојатно е завршена: Манекенка на црвениот тепих дојде со деколте до меѓуножјето (ФОТО)

Слободен печат

Дара Бубамара – Не завршив школо, но јас сум ѕвезда и ми се може! (ФОТО)

Слободен печат

Ги заборавивте овие чизми? Тие повторно се враќаат ѝ се апсолутен хит! (ФОТО)

Слободен печат

И најмалиот син на Лепа Брена си фати девојка: Згодна русокоса му го сврти паметот на Виктор (ФОТО)

Слободен печат