36.8 C
Скопје
16:55 - 18 јуни, 2024

(Фото) Новиот портрет на Кејт Мидлтон ги „запали“ социјалните мрежи: „Се шегувате? Па, ова дете го цртало!“

Не помина долго време откако беше откриен нов портрет на кралот Чарлс, а веќе е откриен уште еден портрет на омилниот член на британското кралското семејсто, кој предизвика негативни реакции.

Имено, списанието „Татлер“ објави насловна страница со портрет на принцезата Кејт Мидлтон за да ѝ „оддаде почит на нејзината храброст“, два месеци откако таа во видео објави дека боледува од рак.

Портретот го насликал британско-замбиската сликарка Хана Узор, која користела различни фотографии од принцезата за инспирација. Покрај портретите на принцезата, списанието објави и портрети на покојната кралица Елизабета Втора и кралот Чарлс.

– Насловната го комплетира кралскиот триптих со нов портрет – наведе магазинот.

Сепак, не сите се воодушевени од портретот на саканата принцеза.

„Значи се шегувате? Па, таа воопшто не изгледа така!“; „Ова изгледа како дете да го нацртало“; „Кој ти дал толку страшен портрет?“; „Ајде, ова е страшно! Не, извинете, добро е за седумгодишно дете!“, биле дел од гневните коментатори.

Обожавателите на британското кралско семејство пред неколку дена се налутија и на новиот портрет на кралот Чарлс, поради светло-црвената боја која доминира на портретот.

„Извинете, но изгледа како да излегува од пеколот“, е еден од многуте коментари на тој портрет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tatler (@tatlermagazine)

Слични објави

Скрининг за карцином на грлото на матката, ХПВ типизација или ПАП тест?

еспресо

(Фото) Жешка поддршка за Хрватска: Нивес Целзијус позираше гола и се завитка во знаме

Еспресо

Јелена Карлеуша сподели снимка со Душко: „Простувај, подобро не знаев“

еспресо

(Видео) Прво огласување на Драган Станковиќ по пожарот! Партнерот на Јована Јеремиќ е шокиран: Турбулентно е на пекарскиот пазар, властите нека истражат

Еспресо

Познат новинар исчезна на грчки остров, полицијата се сомнева дека паднал од карпа: „Сакаше пеш да се врати од плажа…“

еспресо

Профил на проф. д-р. Павле Митревски (91): Творештво поголемо од еден човечки живот

Мишо Китаноски
Се вчитува....