25.8 C
Скопје
13:22 - 14 април, 2024

Ознака : цеца

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Невидена фотографија од Цеца и нејзината сестра: Не сте ги виделе во вакво издание

еспресо
Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзината сестра Лидија Оцокољиќ пред многу години го посетија Дизниленд, каде што е направена фотографијата од семејното патување. Животот на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Се создаваат кланови, тоа е недозволиво!“: Цеца ја коментираше победата на Теја Дора, па откри дали Анастасија и Вељко се скарани

Еспресо
Популарната пејачка Цеца Ражнатовиќ им замери на обожавателите на Анѓела Игњатовиќ Бресквица и Теја Дора затоа што се расправаат на социјалните мрежи по одржувањето на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Саша Ковачевиќ на платформа за возрасни: Пејачот ја повика Цеца да се претплати!

еспресо
Светлана Цеца Ражнатовиќ во емисија ги повика за гости Саша Ковачевиќ и Александра Пријовиќ каде разговараа на многу теми, па дури и ја допреа темата...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Цеца стана поради неа во „Ѕвездите на Гранд“: „Дојди да те бакнам!“, животната приказна на Ивана е тажна

еспресо
Пејачката Ивана Дулиќ од Суботица има трогателна животна приказна, Цеца се разнежни и веднаш стана да ја гушне во „Ѕвездите на Гранд“! Ивана Дулиќ е...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Цеца ја поддржа Бресквица: Ѝ држам среќа да победи, таа е преслатка

Еспресо
Светлана Цеца Ражнатовиќ на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ пристигна расположена и веднаш ја поддржа Бресквица која се пласираше во финалето на Евровизија. „Таа е...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Цеца за промените на „Ѕвездите на Гранд“: „Нека внимава да не изгори, нема долго да трае“

еспресо
Пред два дена започна снимањето на новата сезона на музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, а Саша Поповиќ на новинарите им откри се за промените во музичкото...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

По Сања и Бекута, и Цеца заменета во „Ѕвездите на Гранд“: Еве кои се на нивно место

Еспресо
Цеца Ражнатовиќ и Ана Бекута не се појавија на снимањето на новата емисија  „Ѕвездите на Гранд“, што изненади многумина, пренесуваат српските медиуми. Откако беше потврдено...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Монах Арсеније „удри“ по Цеца и по „нејзиниот клон“ Пријовиќ: „Сељачишта, само тело…“

Еспресо
Александра Пријовиќ во последно време привлекува големо внимание, а додека многумина ѝ честитаат на големиот музички успех, има и такви кои не се задоволни и...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Хитот на Цеца Ражнатовиќ не го напишала Марина: „Сакав да ја споделам мојата вистина со јавноста“

Еспресо
Марина Туцаковиќ беше една од најпопуларните текстописци на нашите простори. По нејзината смрт останаа големите хитови, а јавна тајна беше дека некои текстови не се...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Цеца споредена со Ева Браун: „Лепење плакати на Цеца низ Загреб е исто како лепење плакати на Ева Браун во Израел“

Еспресо
Некои Хрвати не се откажуваат од забраната за настапи на српските пејачи, а сега отидоа чекор подалеку. Порталот „Јутарњи лист“ објави текст со наслов „Лепење...