8.8 C
Скопје
07:58 - 27 февруари, 2024

Ознака : пача

Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Сите предности на пачата (пивтија): Еве зошто е корисно да се јаде овој традиционален специјалитет

Еспресо
На Водици традиционално се јаде пача. Многумина се во заблуда кога мислат дека станува збор за калоричен и нездрав оброк. Не, напротив. Еве зошто е...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЗОШТО Е ДОБРО ДА ЈАДЕТЕ ШТО ПОВЕЌЕ ПАЧА: Единствен начин да добиете состојка која лекува сè, но и помага во слабеењето!

Еспресо
Желатинот е протеински производ, безбојна или жолтеникава материја без мирис и вкус што се добива со варење на кожата, коските или сврзното ткиво на говеда...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

НА БОГОЈАВЛЕНИЕ-ВОДИЦИ СЕ ЈАДЕ ПАЧА: Ви го носиме највкусниот рецепт

Еспресо
Денес, 19 јануари, на Богојавление Водици традиционално се јаде пача, односно пивтија. Па, доколку вчера не сте ја подготвиле, не ви е доцна ни денес....